YouTube Music Yıllık Özeti Hakkında Bilinmesi Gerekenler

İçeriğimizde YouTube Music yıllık özet fonksiyonunun ne olduğuna değiniyor, yıllık özetinizi nasıl öğrenebileceğinizi anlatıyoruz.

YouTube Music platformu üzerinde her yıl kullanıcıların yıllık müzik özeti paylaşılmaktadır ve geride bıraktığımız 2023 yılı için de yine aynı şekilde özetler yayınlanmıştı. Peki YouTube Music Recap yani özet nasıl öğrenilebilir?

YouTube Music platformunda, en az 10 saatlik müzik akışınızın olması halinde yıllık özete erişmenize imkan sağlanmakta olup, gerek Android gerekse iOS uygulaması üzerinde müzik özetine dair bilgilere erişebilirsiniz. Peki bunun için hangi adımlar uygulanmalı?

YouTube Music Recap öğrenme adımları:

İlk olarak YouTube Music uygulamasını cihazınızda açın ve ekranın sağ üst köşesinde yer almakta olan Profil resminin üzerine dokunun.

Açılan menü içerisine Özetiniz seçeneğini bularak seçiniz. Ardından açılan sayfada Özet Hazır yazan butonun üzerine dokunarak devam ediniz.

Böylece kaç dakika müzik dinlediğiniz, bunun yanı sıra kaç farklı sanatçı dinlediğiniz, en çok dinlemekte olduğunuz sanatçılar, dinlemiş olduğunuz şarkıların ruh halleri, hangi tür şarkılar dinlediğinize ilişkin olarak istatistiksel bilgileri görüntüleyebilirsiniz.

Dilerseniz aynı bölümde ekranın hemen alt kısmında bulunmakta olan indirme butonunu kullanarak özetinizi indirmeniz de mümkündür. Bunun yanı sıra Paylaş butonuna tıkladığınız zaman diğer arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Bu arada özetin çıkması bazen zaman alabilmektedir. Yani özet sayfasında “Burada duyulacak bir şey yok” mesajı çıkıyor ise bir süre daha bekleyiniz yani acele etmeyiniz. Bir süre sonra özetinizin yüklendiğini görebilirsiniz.

Cevap bırakın