YouTube Üzerindeki Etkinlikleriniz İçin Gizli Mod Geliyor

Ortaya çıkan bilgilere göre YouTube üzerinde etkinlikleri gizleyebileceğiniz önemli bir özellik geliyor. Gizli gezinti özelliği, video izlediğiniz zaman bunları kayıt altında tutmayacak. İşte detaylar…

Dünyanın en çok izlenen video platformu YouTube üzerinde milyarlarca video bulunuyor. Bu videoların kategorileri de birbirlerinden çok farklı. Kullanıcılar istediği videolara rahatlıkla ulaşabiliyor. Fakat her izlenen videonun kayıt altına alınması bazı kullanıcıları rahatsız ediyor. Bu yüzden gizli gezinti özelliği ortaya çıkarıldı.

Aslında YouTube üzerinden ayarlarda izlenen videoları gizleyebilmeniz için seçenek zaten bulunuyordu. Fakat bu özellik Android kullanıcılarının biraz daha elinin altında olacak şekilde değiştirildi. Artık tıpkı gizli sekmeler özellikleri gibi YouTube üzerinde de kendinizi gizleyebileceksiniz. Söz konusu özellik  çok yakında YouTube Android uygulamasına eklenecek.

Gizli modu aktif ettiğiniz zaman kaydetmiş olduğunuz kanallar da görünmez hale gelebiliyor. Görünmez moddan istediğiniz zaman tekrar çıkabiliyorsunuz.

YouTube büyük değişimlere uğradı

Dünyanın  en çok kullanılan video platformu YouTube, son zamanlarda hem tasarımsal anlamda hem de içerik işleyişi konusunda ciddi değişimlere uğradı. Kanalları düzenleyen Google, yeni kurallar koydu ve akabinde tasarımsal anlamda da değişimlere gitti. Şimdi de yeni özelliklerini pekiştirmeye çalışıyor.