YouTube Shorts Hakkında Bilgiler

YouTube’un kısa videolar içeren hizmeti YouTube Shorts ile ilgili olarak bilinmesi gereken unsurlara değiniyoruz. İşte detaylar…

İçerik oluşturucularının temel amacı en azından maliyeti karşılayabilecek düzeyde para kazanabilmektir. Yine de bazı yollar ile daha çok para kazanmak da mümkün olmaktadır. YouTube shorts bu hususta kullanılabilen bir fırsattır.

Eğer oluşturduğunuz videolar kısa tarzda ise ve bu alanda daha başarılı olduğunuzu düşünüyorsanız o halde YouTube Shorts üzerinde paylaşımlarda bulunabilirsiniz. YouTube Shorts üzerinde yayınlar yaparak düzenli olarak gelir elde etmek mümkün olmaktadır.

YouTube Shorts Şartları

YouTube topluluk kurallarına uygun içerik yayınlamak, YouTube kanalına sahip olmak, son altı ay içerisinde kısa bir video yüklemiş olmak, filigransız içerikler yayınlamak Shorts’a dahil olmak için yeterlidir. Google Ads kullanmanız gelir elde etmeye başlamanız için yeterli olacaktır. Bu basit adımlar ile içeriğinizden para kazanmaya başlayabilirsiniz.

YouTube platformunda Shorts için 100 milyon dolarlık bir fon oluşturulmuş olduğunu da belirtelim. Bu bütçe ile kısa video oluşturucularının gelir elde etmesi amaçlanıyor ancak bu alanda dikkat çekebilmek için farklı videolar üretmek önem arz edebilir. Yani düşünülmüş içerikler ortaya koymak, gündemi takip ederek içerik yayınlamak veya sanatsal çalışmaları kısa sürede ortaya koyabilmek gibi dikkat çekebilecek olan içerikler sunmanız gerekebilir.

Cevap bırakın