Zenfone Max Pro M1 Android P Sürümüne Kavuşuyor

Akıllı telefon dünyasında önemli bir yer edinmeyi başaran Asus, Zenfone Max Pro M1 telefonuyla bu kez yazılım tarafında gündemde. Cihaz için gayri resmi bir Android P güncellemesi hazırlanıp kullanıcıların beğenisine sunuldu.

Asus, son zamanlarda yeni akıllı telefonlarıyla sıklıkla gündemde. Ülkemizde de çiçeği burnunda telefonlar arasında yer alan Zenfone Max Pro M1 modeli, şu an 1799 TL fiyat etiketiyle raflarda yer alıyor. Telefon Android Oreo işletim sistemine sahip ve bulunan arayüz göz önüne alındığında güncellemelerden sorunsuz bir şekilde erkenden yararlanacak gibi gözüküyor.

Özel bir ROM ekibi tarafından cihaz için gayriresmi bir güncelleme yayınlandı. Güncellemeyle beraber ürünün yazılımı Android  P’nin 3. Betası olarak karşımıza çıkıyor. Beta olduğu için pek çok hatayı içerisinde barındıran yazılım, geliştirici ekibin yaptığı açıklamaya göre günlük kullanım sırasında herhangi bir sorun çıkarmayacak. Yani geliştirici ekip pek çok hatanın bulunduğunu kabul ediyor ancak bu hataların günlük kullanımı aksatmayacak boyutta olduğunu söylüyor.

ROM gerçekleştirmenizi telefonunuzun garanti kapsamından çıkmaması adına önermemekteyiz. Cihazın Android güncellemelerini erken almasını beklediğimizin de altını çizelim.

Zenfone Max Pro M1 özelliklerini hatırlayalım

5.99 inç büyüklüğünde Full HD çözünürlüğe sahip ekranı bulunan Zenfone Max Pro M1, tam 5000 mAh bataryası ile bu devasa ekranı desteklemeyi başarabiliyor. Ürün uzun süre boyunca şarj dolumu yapmadan çalışabiliyor. Cihazda hızlı şarj özelliği de bulunuyor.  Genellikle orta segment telefonlarda kullanılan Snapdragon 636 ile gelen Max Pro M1 modeli, 4 GB RAM’e ve 64 GB dahili depolama kapasitesine sahip.  Hafıza kartı için sunulan destek ise tam 2 TB. Cihazda 13 MP + 5 MP olmak üzere çift arka kamera ve ön yüzünde 8 Megapiksellik bir adet ön kamera bulunuyor.