GTX 1050’li ASUS Bilgisayar İndirime Girdi

GeForce GTX 1050’li yeni Asus bilgisayarı Newegg üzerinden 700 Dolar’dan satışa çıkarıldı. Düşük bütçeli fakat iyi bir dizüstü bilgisayar arayanlar için önerilebilir.

Bilgisayar dünyasının önemli markalarından ASUS’un, GTX 1050 grafik kartı içeren FX503VD kod adına sahip dizüstü bilgisayarı Newegg üzerinden önemli bir promosyonla satışa çıkarıldı. Ürün Newegg platformundaki çok uygun fiyatı ile dikkat çekiyor. 700 Dolar karşılığında satılan bilgisayar, tatmin edecek bir performans sergiliyor.

Giriş segment olan FX503VD,  şu an Newegg’de segmentinin en uygun fiyatlı ürünlerinden. Intel imzalı İ5 7300HQ işlemci, 8 GB DDR4 RAM ve 1 TB SSHD donanımları bulunan bilgisayarın en çarpıcı özelliği ise GTX 1050 harici grafik kartının bulunmasıdır. Normalde giriş segment bilgisayarların bu fiyatlarda satılmasına alışkınız ama onlarda harici değil dahili grafik birimleri kullanılıyor. Harici, kaliteli bir grafik kartı bulunan bilgisayarlar genelde daha yüksek fiyatlara satılıyor. Bu açıdan bakıldığında ASUS’un bu yeni bilgisayarı bir fırsat olarak görülebilir.

Ürünün ekranı 15.6 inç boyutundra olup ince ve şık bir görüntüye sahip. Bluetooth 4.1, HDMI 1.4, kulaklık, USB 3.1 Type-A ve USB 2.0 portları, mikrofon jakı, ethernet portu, ortam kart okuyucusu bulunuyor.