Asus ROG Zephyrus G14 GA401 İnceleme

Yeni yazımızda Asus ROG Zephyrus G14 GA401 incelemesini yaptık. İşte Asus ROG Zephyrus G14 GA401 ürünü ile ilgili bilinmesi gerekenler…

Bir dizüstü bilgisayar modeli olan Asus ROG Zephyrus G14 GA401, güçlü teknik bileşenleri şık bir kasa içerisinde toplayarak kompakt bir deneyim sunuyor.

Hafif, şık bir yapıda olan dizüstü bilgisayarın 1 TB SSD’si, 16 GB RAM’i, AMD Ryzen 9 5900HS işlemcisi, RTX 3060 grafik kartı bulunuyor. Oyunlara özel olarak tasarlanan dizüstü bilgisayar. Sahip olduğu bu fonksiyonlarla kullanıcılara ihtiyaç duyduğu oyun deneyimini sunabiliyor. Her ne kadar oyunlar için öne çıkan bir ürün olsada, video kurgu, makine öğrenimi, sanal makine gibi fonksiyonlar için de kullanılabilir.

Bilgisayarın ekranı 14 inç büyüklüğünde olup Full HD çözünürlüklü ve IPS yapıda. 144 Hertz yenileme hızı bulunan ekranıyla gelen cihaz, %100 SRGB teknolojisi barındırıyor ve böylece gerçekçi renklere erişilebilmesine imkan tanıyor. Işığın yoğun olduğu bir ortamda ayrıntıları kaçırmamanız için 300 nit tepe parlaklık sunabiliyor.

Dizüstü bilgisayarın ağırlığı 1.60 Kg olup, 1.99 cm kalınlığı bulunuyor. Böylece bir hayli ince bir yapıda olan model, AMD Ryzen 9 5900HS işlemci kullanmakta. Kompakt bir yapısı bulunan bilgisayarda yer alan RTX 3060 grafik kartı sayesinde son çıkan oyunları yüksek grafik ayarlarıyla oynayabiliyorsunuz. Söz konusu grafik kartının üç boyutlu modelleme ve makine öğrenimi açısından da kullanılabilecek bir donanım olduğunu belirtmek gerekiyor.

Dizüstü bilgisayarda bir adet bellek slotu yer almakta olup, söz konusu slotta 16 GB RAM bulunuyor. Azami bellek desteği ise 32 GB olup, bu bağlamda ileride RAM’i 32 GB RAM ile değiştirebilirsiniz. Cihazda depolama olarak ise 1 TB M.2 NVMe PCIe 3.0 SSD yer almakta. PCIe arayüzü kullanan SSD ile hızlı veri aktarımı ve böylece hızlı yükleme süreleri elde edilebilmekte.

Bluetooth 5.1, Wi-Fi 6 (802.11ax), bir adet USB 3.2 Gen 2 Type-C (Power Delivery, Display Port, G-Sync Destekli), bir adet USB 3.2 Gen 2 Type-C (Veri Aktarımı) ve iki adet USB 3.2 Gen 1 Type-A bağlantı desteği bulunmaktadır.

Smart AMP teknolojisi bulunan iki adet 2.5W hoparlör kullanan ROG Zephyrus G14, iki adet 0,7W Tweeter ile desteklenmekte olup, AI Mic Noise-Canceling teknolojisine sahip dahili mikrofonu bulunuyor. Aynı zamanda klavyenin üzerinde dahili parmak izi sensörü de yer almakta olup, böylece cihazınıza sizden başkasının erişim sağlamasını engellemiş oluyorsunuz.

Orijinal bir Windows 10 Home işletim sistemi kullanmakta olan dizüstü bilgisayar böylece işletim sistemi kurulu olarak geliyor. Sonuç olarak kullanım amacınıza uygun hizmet gösterebilecek kompakt bir ürün olarak öne çıkıyor.

Cevap bırakın