Yeni Asus 4K Monitörü Çok Konuşulacak

Donanım dünyasının yakından tanınan markalarından ASUS, şimdi 4K bir monitörünü satışa çıkardı. Yurt  dışında satılmaya başlanan ürünün tam ismi Asus PQ27UQ 27 inç IPS şeklinde.

Asus bilgisayar alanında pek çok donanım sunmasıyla dikkat çekiyor. Monitör alanında adeta sektörün en iyilerinden biri olan Asus, şimdi Asus PQ27UQ 27 inç IPS adlı monitörü ile iddialı geliyor. Söz konusu monitör 4K çözünürlüğü destekliyor ve üstelik 4K’de 144 Hertz sunabiliyor. Böylece hem FPS oyunlarında hem video izlerken harika bir deneyim yaşatabiliyor.

ASUS PQ27UQ modelinde  G-Sync özelliği de bulunuyor. Bu özellik ürünü NVIDIA GeForce grafik kartlarından biri ile kullandığınızda çok işe yarıyor. Videolarda ve oyunlarda yer alan görüntü kırılmalarının önüne geçmenizi sağlıyor ve üstelik bunu herhangi bir gecikme kaybı yaşatmadan yapıyor. Ürün isminden de anlaşılabileceği üzere 27 inç büyüklüğünde ekrana sahip. Bu ekran oyuncular için tam ideal seviyede. Hem görüntünün sizi sarmalamasını hem de etkileşemi tam olarak gerçekleştirebilmenizi sağlıyor.

Ürün şu an 1999.99 Dolar fiyat etiketiyle satışa sunuldu. Ülkemizde satışa çıkarılıp çıkarılmayacağı bilinmiyor fakat şu an Dolar ile Türk Lirası arasındaki ilişki düşünüldüğünde satışa çıksa bile 10.000 TL üzerinde bir rakamdan satılabilir.