Asus ROG Zephyrus M16 GU603 İnceleme

Bu yazımızda Asus ROG Zephyrus M16 GU603 ürününü masaya yatırıyoruz. İşte Asus ROG Zephyrus M16 GU603 incelememiz…

Oyuncu bilgisayarları ve ekipmanlarıyla yakından tanınan Asus markası, ROG serisi dahilinde oyunculara yönelik olarak bilgisayarlar ve donanımlar sunmakta olup, Asus ROG Zephyrus M16 GU603 modeli de bu kapsamda sunulan bir dizüstü bilgisayardır.

Asus ROG Zephyrus M16 GU603 modelinin 16 inç büyüklüğünde 2560×1600 p çözünürlüğünde ekranı bulunmaktadır. 165 Hz yenileme hızına sahip olan bilgisayarın ekranı, oyunlarda pürüzsüz ve hafif geçişler yakalanmasına imkan tanımaktadır. 500 nit tepe parlaklık değeri bulunan Asus ROG Zephyrus M16 GU603, DCI-P3 renk skalasıyla da başarılı renkler elde edilmesini sağlamaktadır.

Ürünün temel özelliklerinin başında Intel® Core™ i7-11800H işlemci gelmekte olup, bu işlemci, bir oyuncu grafik kartına eşlik edebilecek kadar güçlü. 2.3 GHz taban frekans, 4.6 GHz maksimum turbo frekans desteği bulunan işlemci, 8 çekirdekli yapıdadır. Bilgisayarda grafik kartı olarak ise NVIDIA markasının yeni grafik kartı modellerinden biri olan RTX 3050 Ti yer almaktadır. Bu grafik kartının belki de tek handikapı 4 GB GDRR6 belleğe sahip olmasıdır. NVIDIA bu belleğin bu grafik kartı için yeterli olduğu görüşünde olsada oyuncuların çoğu artık 4 GB VRAM’in yeterli gelmediği konusunda hemfikir durumda.

512 GB M.2 NVMe PCIe 3.0 SSD yer verilen üründe 8 GB bütünleşik ve 8 GB 3.200 MHz DDR4 RAM yer almakta olup, bağlantı desteği olarak Wi-Fi 6 (802.11ax) ve Bluetooth 5.2 standartı sunulmaktadır.

Bilgisayar sahip olduğu işlemci ve grafik kartı ile yeni nesil oyunları akıcı olarak çalıştırabilecek yeteneklere sahiptir. Üründe yer alan RTX 3050 Ti grafik kartı, DLSS ve ışın izleme teknolojisinin kullanılabilmesine imkan tanımaktadır. Bu da oyunlara daha keyifli bir tat katmanızı sağlar.

Bilgisayarın Smat AMP teknolojisi kullanan dört adet 2W hoparlörü bulunmakta olup, bu hoparlörler 2W iki adet Tweeter ile desteklenmektedir. Tweeter hoparlörler tiz seslerin üretilmesini sağlamaktadır. Ürünün Al Mic Noise-Canceling özellikli dahili mikrofonu da bulunmaktadır. Aynı zamanda ön yüzünde 720p çözünürlüğünde HD Webcam bulunmaktadır. Böylece multimedya açısından da iddialı olan bir üründür.

Sahip olduğu 90Wh kapasiteli yerleşik bataryayla uzun saatler oyun deneyimi yaşanmasını sağlayan ASUS bilgisayarı, 180W şarj adaptörü ile desteklenmektedir.

Bilgisayar yazılımsal olarak Windows 10 Home ile gelmekte olup, böylece ayriyeten işletim sistemi satın almanız gerekmemektedir.

Ağırlığı 1.90 Kg olan dizüstü bilgisayarın kalınlığı ise 1.99 Cm’dir. Şık bir tasarım yapısına sahip olan bilgisayar, her ne kadar oyun amaçlı olsada gündelik kullanım ve çeşitli iş aksiyonları için de ideal gözükmektedir.

Cevap bırakın