2018’e Girerken LG’den Büyük Atak!

Ünlü teknoloji şirketlerinden LG,  ani bir kararla akıllı hoparlör sektörüne giriş yaptığını açıklamıştı. Şimdi de ilk ürününün tanıtımını yaptı. LG’nin de girmesiyle akıllı hoparlör kategorisi iyiden iyiye kızışacak.

Şirket, LG Thinq Speaker isimli ilk akıllı hoparlörünü resmen duyurdu. Hoparlörün görüntüsüne ve hakkında bazı bilgilere ulaşıldı. İşte ürünün görüntüsü şu şekilde:

LG Thinq Speaker isimli akıllı hoparlör, Google Asistant ile birlikte çalışmakta. LG, bu bağlamda Google’ın ürününü kullanarak rakiplerine nazaran 1-0 geriden başladığını söyleyebiliriz. Çünkü piyasadaki diğer rakiplerinin kendine ait çözümleri bulunuyor. LG ise farklı bir teknoloji şirketinin teknolojisinden yararlanıyor.

LG Thinq Speaker’ın ses çözünürlüğü çok yüksek. Sesleri berrak, kaliteli bir şekilde algılamanızı sağlayacak.  LG’nin bu ürünü portföyünde yer alan diğer ürünleriyle tam uyumlulukta çalışabiliyor. Bu durum LG Thinq Speaker’ın ThinQ ve SmartThinQ serisine ait tüm modelleri ile iletişim kurabileceği anlamına gelmekte.

Teknoloji devinin yaptığı tek duyuru LG Thinq Speaker ile de sınırlı değil. Aynı zamanda LG SK10Y modeli de duyuruldu. Bu model sesi tam yakalama ve 550W çıkış gücüne sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Hoparlörde ChromeCast teknolojisi de bulunuyor.

Duyurulan bir diğer modelin ismi de LG PK. Oldukça güzel gözüken PK, müziğe göre renk değiştirebiliyor.

Cevap bırakın