AC Odyssey Satış Başarısıyla Taktir Topladı

Assassin’s Creed serisinin son oyunu Odyssey, elde ettiği satış rakamları ile şu ana kadar önemli bir başarı ortaya koydu.

Video oyunları arasında önemli bir yere sahip olan Assassin’s Creed serisi, son olarak karşımıza Odyssey ile çıktı. Odyssey oyunu epey sevildi ve satış rakamları da bunu net bir biçimde gösteriyor. Ubisoft, Odyssey ile ilgili birgileri yeni mali dönemine ait gelirler ile ilgili olarak paylaştı. Odyssey satış rakamlarının beklediklerinin bile üzerinde olduğunu itiraf eden Ubisoft, bu vaziyetten memnuniyetini dile getirdi.

Assassin’s Creed Odyssey oyununun satış rakamlarının tam olarak ne kadar olduğu Ubisoft tarafından açık bir şekilde paylaşılmadı. Bunun sebebini bilmiyoruz. Ancak %45’lik satış oranının dijital platformlardan geldiğini belirtmek gerekiyor.

Ubisoft’un bilgi verdiği tek oyun Odyssey olmadı. Rainbow Six Siege oyununun 40 milyon oyuncuya ulaştığını, The Division 2’nin beta sürecinde yeni bir rekor kırdığını, For Honor’ın 15 milyon oyuncuya ulaştığını da ifade etti. Aynı zamanda Far Cry 5 satışları da çok iyi gidiyor.

Ubisoft tarafından yapılan bu açıklamalar, işlerin bir hayli yolunda olduğunu gösteriyor.  Özellikle hikaye tabanlı oyunlarına yönelik bu kadar fazla ilginin olması, multiplayer oyunlardan çok hikayeye önem veren oyuncuları da memnun ediyor.