Ağda Kayıtlı Değil Hatası Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Telefonunuzda Ağda Kayıtlı Değil hatası alıyorsanız ve bu durumun çözümünü merak ediyorsanız yeni içeriğimiz size fayda sağlayabilir.

Akıllı telefonlarda hem yazılım hem de donanım kaynaklı olan problemlerin çözülebilmesi için telefonun kapatılarak tekrar açılması uygulanabilecek olan en sağlıklı çözümdür. Dolayısıyla Ağda Kayıtlı Değil şeklinde bir hata ile karşı karşıyaysanız sorunun operatörden kaynaklanabileceği gibi telefonunuzdan da kaynaklanmış olabileceğini göz önünde bulundurmalı ve ilk olarak cihazınızı kapatıp yeniden açmalısınız. Böylece sistem kendisini yenileyecek ve sistemden kaynaklı bir sorun varsa büyük ihtimal tekrar hata gösterilmeyecektir.

SIM Kart’ın Yanlış Takılması

Ağda Kayıtlı Değil uyarısına bazen kullanıcının Android telefonunun SIM kartını yanlış takması durumu da neden olabilmektedir. Bu gibi durumlarda sorunun giderilmesi için SIM kartın telefondan çıkarılarak doğru bir şekilde tekrar takılması gerekmektedir. Eğer SIM kart kontrol edildikten ve bir sorun olmadığı görüldükten sonra hata devam ediyorsa o halde diğer çözüm yöntemlerine yönelmeniz gerekir.

Ağ Seçimi

Telefonunuzda operatör tercihi yapabilirsiniz. Bunun için Ayarlar bölümüne, sonra da Bağlantılar yazılı bölüme giriş yapınız. Ağ Operatörleri , Servis Sağlayıcıları butonlarından birine basarak otomatik bağlantı için ağ seçimi isteyiniz. Eğer sistem istenmeyen operatörü seçmekte ise Ağları Ara seçeneğinden kendi operatörünüzü manuel olarak seçebilirsiniz.

Güncelleme

Akıllı telefonunuzun yazılımlarının güncel olup olmadığına bakınız. Telefon yazılımı güncel değilse ağ hatası daha yaygın bir şekilde görülecektir. Sorunun çözümüne ilişkin bu adımları uygulamanıza rağmen bir sonuca varamadıysanız aşağıdaki yorum kısmından bize bildirerek destek alabilirsiniz.

Cevap bırakın