AirPods Resetleme İşlemi Yapmak

Yeni yazımızda AirPods cihazında resetleme işleminin nasıl yapılabileceği konusuna detaylı olarak değiniyoruz. İşte ayrıntılar…

Apple şirketi akıllı kulaklık üzerinde de epey uzun bir süredir çalışmakta olup geçtiğimiz süreçte kaşımıza yeni AirPod cihazları ile çıkmıştı.Apple, kullanıcılarına AirPods hususunda her imkanı sunmaya çalıştı ve ürünlerin uzun süreli olması için elinden geleni yaptı. Yine de günümüzde pek çok kullanıcı sahip oldukları kablosuz kulaklıklarda bazı sorunlar yaşadığını rapor edebiliyor. AirPods resetleme işlemi bu gibi konularda önemli bir katkı sağlayabiliyor.

Eğer sahip olduğunuz AirPods cihazınızda örneğin şarj problemi yaşıyorsanız veya sık sık bağlantı kopuyorsa o halde AirPods resetleme işlemi yapmanız oldukça faydalı olabilir. Gelin şimdi mevzu bahis resetleme işlemini nasıl hızlı bir şekilde yapabileceğinize değinelim.

AirPods Resetleme Nasıl Yapılır?

İlk olarak AirPods cihazlarınızın şarj çantasında olduğundan, kulak içi kulaklıkları ve ekılıfının şarjlı olduğnudan emin olunuz.

iPhone telefonunuzdan Ayarlar sekmesine girip Bluetooth uygulamasına giriniz ve AirPods’un yanında bulunan i işaretine tıklayarak aygıtı unut seçeneğini işaretleyiniz.

AirPods’ların bulunduğu kılıfın arkasında alt tarafına yakın bir şekilde konumlanan ufak düğmeyi bulun. Şarj kutunuzun kapağını açıp kutunun arkasında bulunan düğmeye 15 saniye kadar basılı tutun. AirPods cihazlarınız arasındaki dahili ışık beyaz renkten sarı renge yanıp sönerek geçiş yaptığı taktirde sıfırlanmış olacaktır. Eğer kablosuz bir şarj kutunuz bulunuyorsa o halde söz konusu ışık kasanın önünde yer alacaktır.

Sıfırlama işlemini bu şekilde tamamladıktan sonra kulaklıklarınızın iCloud hesabınıza bağlı olan cihazları artık otomatik olarak göremeyeceğini yani bu hususta da sıfırlandığını belirtelim. Kısacası sıfırlama işlemini uyguladıktan sonra artık o cihazı sil baştan kullanıyormuş gibi fabrika ayarları ile kullanacaksınız.

Cevap bırakın