AirPods Şarkı Atlama Fonksiyonunu Kullanma Yöntemi

Bu yazımızda AirPods şarkı atlama fonksiyonu ile ilgili olarak bilmeniz gereken püf noktalara değiniyoruz. İşte detaylar…

Apple’ın önemli ürünlerinden biri olan AirPods üzerinde kullanıcılara pek çok kontrol imkanı sağlanmaktadır. AirPods ile şarkı atlama fonksiyonu da bunlardan biridir.

AirPods şarkı atlama fonksiyonu kullanıcıların pek çok açıdan işini kolaylaştıran güzel bir fonksiyondur. AirPods şarkı atlama fonksiyonunu uygulamak için bazı adımları kullanmak gerekir :

İlk olarak AirPods cihazınızın iPad veya iPhone cihazınıza bağlı olduğundan emin olun ve cihazın Ayarlar bölümünü açın. Akabinde Bluetooth seçeneğine gidip AirPods kısmındaki i butonuna tıklayın. Açılan kısımda Sol ve Sağ seçenekleri çıkacaktır. Kendi tercihinize göre seçip sol kulaklığınız veya sağ kulaklığınıza iki defa dokunduğunuzda atlama işleminin yapılacağı komutunu verebilirsiniz. Böylece bir şarkı atlamak istediğiniz zaman örneğin sol kulaklığınıza iki defa yavaşça ard arda dokunmanız yeterli.

Mesela AirPods kulaklığınız ile koşu yapıyorsunuz diyelim ve o sırada rahatsız olduğunuz bir şarkının çalmaya başladığını düşünelim. Bu durumda söz konusu şarkıyı bahsettiğimiz gibi iki dokunuşla geçebileceksiniz. Aynı zamanda önceki parça, sonraki parça özelilğini de kullanabilirsiniz ancak bu özelliği açabilmek için iOS 11 işletim sisteminin yüklü olması şarttır.

Cevap bırakın