AirPods Firmware Versiyonunu Kontrol Etme Yöntemi

Yeni yazımızda AirPods Firmware sürümünün nasıl kontrol edilebileceği hususuna değinmekteyiz. İşte konuya dair detaylar…

AirPods bazen firmware sorunları nedeniyle can sıkıcı olabiliyor. Sorunun kaynağını tespit etmek için yazılım sürümünün kontrol edilmesi gerekiyor.

AirPods Pro için yazılım tarafında sürekli firmware yayınlanıyor. Yine de bu güncellemeler bazen kullanıcı açısından problemlere neden olabiliyor. Bu durum geri çekilen 2C54 firmware ile de net olarak gözüktü. Yapılan son güncelleme AirPods Pro’nun gürültü engelleme etkisini azalttı. Oysa gürültü engelleme yetisi pek çok kullanıcının hoşuna giden bir fonksiyondu.

AirPods için çok fazla yazılım gelince kullanıcıların hangi yazılım sürümünün yüklü olduğunu tespit etmesi tabiri caizse farz haline geldi. Bunun için uygulamanız gereken adımlar ise son derece basit. İlk olarak Ayarlar ekranına girin ve oradan Genel > Hakkında kısmından AirPods yazısının üzerine tıklayın.

Açılan bölümde karşınıza seri numarası, model numarası ve istediğimiz bilgi olan firmware sürümü çıkacaktır. Aynı ekrandan donanım sürümünün ne olduğunu öğrenebilmeniz de mümkündür.

Eğer bahsettiğimiz kısımda AirPods yazısını göremiyorsanız o halde Bluetooth bağlantısını kontrol etmenizde yarar var. Bağlantıyı kontrol ederek kulaklığı tekrar bağlayıp o şekilde yukarıdaki adımları bir kez daha deneyiniz.

Cevap bırakın