Amazon Yeni Kasiyersiz Marketler Açıyor

Amazon, yeni kasiyersiz marketlerini yakında açıyor. Yeni iki market kullanıcı deneyimine bırakılacak ve olumlu ilerlenmesi halinde önümüzdeki süreçte kasiyersiz marketlerin sayısı giderek artacak. 

Teknoloji dünyasında büyük değişimler yaşanıyor. Amazon, bu değişimleri ortaya koyan önemli teknoloji şirketlerinden biri olarak dikkat çekiyor. Amazon, yakın zamanda kasiyeri ve hatta kasası bulunmayan marketler açmaya devam edecek. Bu marketlerin ilk ikisi Chcago ve San Fransisco’da açılacak.  Amazon bu iki market ile nabız yoklayacak. Başarı elde etmesi halinde devamı gelecek.

Amazon GO mağazalarının ilkiyle hatırlarsanız geçtiğimiz dönemlerde karşılaşmıştık. Bu mağaza aslında bir örnek niteliği taşıdığı için tam anlamıyla bir başlangıç sayılmıyor. İnsanlar bu mağazaya girerken telefonları ile tarama işlemi yapıyordu. Çıkarken de yine telefonlarını taratarak tutarlarının hesaplanmasını ve bakiyelerinden düşürülmesini sağlıyorlardı.

İki yeni Amazon marketinin sızıntısı ise iş ilanı siteleri sayesinde oldu. Amazon, Chicago ve San Fransisco bölgelerinde alım yapmaya başladı ve marketi ile ilgili ortaya çıkan diğer sızıntılar bu bilgileri de beraberinde getirdi.

Amazon GO tartışılmaya devam ediyor

Yeni Amazon marketlerinin kullanıcılara ilginç bir deneyim yaşattığı aşikar. Fakat insanlar bu marketlerin işsizlik sıkıntılarını meydana getireceğini düşünüyor. Günümüzde market şubelerinin sayısı inanılmaz bir hızla artıyor. Bu marketlerde kasiyer gibi elemanların olmayıp onların yerine elektronik sistemlerin çalışması da ciddi bir işsizlik tehlikesi demek oluyor.