Amazon Bilim Kurgu Filmlerinden Fırlamış Bir Ayna Patenti Aldı

Amazon, tabiri caizse bilim kurgu filmlerinden fırlamış bir ayna patenti aldı ve karıştırılmış gerçeklik adını verdiği teknolojisini çok yakında kullanıcılarıyla buluşturacak.

Amazon, dünyanın en büyük e-ticaret sitelerinden biri olmanın yanı sıra pek çok önemli proje ile karşımıza çıkıyor. Yapay zeka üzerinde çok fazla çalışma yapan şirket, şimdi de sanal ortamdan yapılacak alışverişler için ilginç bir patent aldı.

Şirketin aldığı patent karıştırılmış gerçeklik aynası. Bu ayna, kıyafeti üzerinize giymeden üstünüzde görmenize olanak sağlıyor. Geliştirilme amacı da internetten alışveriş yapanlara yardımcı olabilmesi. Eğer siz de internetten alışveriş yapmayı seviyorsanız ancak kıyafet alıken üstünüze olup olmayacağı konusunda tereddütleriniz var ise Amazon’un bu patenti sorununuza çare olabilir.

Karıştırılmış gerçeklik aynası, kıyafetler ile sizin etkileşiminizi yapıp üstünüzde nasıl duracağını ayrıntılı bir şekilde görmenizi sağlıyor. Kısmen yansıtıcı, kısmen iletici şeklinde de tanımlanan aynanın çalışma prensibi kesin olarak bilinmiyor.

Body Labs şirketi, geçtiğimiz dönemde Amazon tarafından satın alınmış. Bu şirket, insanların üç boyutlu hallerini oluşturup üzerine sanal elbiseler giydirebilen bir yapay zekaya sahipti. Sonuç itibariyle Amazon, Body Labs şirketini aldığından beri bu tarz çalışmalar sergiliyor. Önümüzdeki süreçte de bu alanda pek çok patent alacak gibi gözüküyor.

Cevap bırakın