Yeni Bir Amazon Go İnsansız Marketi Daha Açılıyor

Amazon Go market teknolojisi, alışageldiğimiz market sistemini tamamiyle değiştirerek son teknoloji marketleri bizlerle buluşturuyor. Projenin tutulmasının ardından Amazon, şimdi yeni bir şube daha açıyor.

Teknolojinin en fazla etkilediği alanlardan biri de alışveriş oldu. İlk olarak uzun yıllar önce bakkalların büyük marketlere dönüşmeye başlamasına şahit olduk. Ardından e-alışveriş kavramı günümüze girdi ve insanlar alışverişlerini çoğunlukla internet ortamından yapmaya başladı. Şimdi de Amazon Go isimli yeni bir market teknolojisi daha devreye girdi.

Amazon Go marketlerinde kasa yerine doğrudan telefonunuzu cihaza okutuyorsunuz ve tutarı hesaplayıp sizin Amazon hesabınızdan düşüyor. Bu şekilde alışverişleri daha hızlı bir şekilde kasaya uğramadan yapabiliyorsunuz. İlk Amazon Go marketi Ocak ayında açılmıştı. Şimdi Amazon yeni bir Amazon Go marketi daha inşa ediyor. Yeni şube, şirketin hali hazırda bir şubesinin bulunduğu Seattle’de açılacak.

Yeni şube eskisine göre iki kat kadar daha büyük olacak. 280 metrekare olacağı sızdırılan yeni Amazon Go mağazası ile birlikte Seattle’de toplam iki Amazon Go şubesi olmuş olacak. Söz konusu şubenin sonbahar aylarında açılması bekleniyor. İlk şubeye olan büyük ilgiden sonra bu şubeye de yine büyük bir ilgi gösterileceği tahmin ediliyor.