Amazon Sahte AMD Ryzen 7 Haberiyle Çalkalandı

İnternet üzerinden satış denildiğinde akla ilk gelen firmalardan biri olan Amazon’un son günlerde adeta başı dertten kurtulmuyor. Alexa, yeni mesajlaşma uygulaması derken teknoloji dünyasına açılmaya hazırlanan Amazon’un skandal haberleri ise tüm bu atılımların önüne geçmeye başladı. İlk olarak geçtiğimiz günlerde broşürlerinde yaşanan ilginç olay, hemen arkasından teslimat sistemi sorunları derken bu kez sahte işlemci haberleri kullanıcıları sarstı. Amazon’un şimdiye kadar yaşadığı en büyük sorunlardan biri olarak gösterilen sorunda, site üzerinden alınan AMD Ryzen 7 işlemcilerinin bazı serilerinin sahte olduğu ortaya çıktı.

Amazon Sahte AMD Ryzen 7 Şoku

Kullanıcıların satın aldıkları kutu içerisinden sahte işlemcilerin çıktığını görmesinin ardından ortaya çıkan sahte işlemcilerin 8 Temmuz tarihinden sonra satılan birçok üründe yaşandığı ortaya çıktı. Evrensel bir alışveriş sitesi olması sebebiyle dünya üzerinde birçok ülkeden kullanıcının sahte işlemcilerle karşı karşıya kalması durumu sonrasında Amazon tarafından da resmi bir açıklama yayınlandı.

Amazon Sahte AMD Ryzen 7

 

Herkes iddiaların yalanlanacağını beklenirken e-ticaret devi yaşanan skandalları kabul ederek şimdiye kadar yaşanan sorunlarına bir yenisini daha eklemiş oldu. Site tarafından resmi açıklama gelince sahte işlemci konusunda merak edilen detaylarda ortaya çıkmış oldu. Öncelikle sahte işlemcilerin 3.parti satıcılar tarafından Amazon üzerinden satıldığı öğrenildi. Tabi ki e-ticaret devinin bunu kontrol etmemiş olması doğrudan Amazon’u suçlu hale getiriyor. İşlemcileri ise orijinal AMD Ryzen 7 işlemcilerinin kutularıyla satışa sunulduğu ortaya çıktı.

Bu nedenle kullanıcıların satış sayfalarında sahte AMD Ryzen 7 modelini anlamakta güçlük çektikleri hatta paylaşılan resimlerde de orijinal işlemci modelinin kullanıldığı belirtiliyor. Sadece kutu içeriği değil bunun yanında Intel Pentium 4 işlemcilerinin üzerine işleme yapılarak Ryzen 7 sahteliğine devam ettiren satıcıların, dolandırıcılığının ortaya çıkmasından sonra ise adeta Amazon sorumluluğu üstlenmiş oldu. Yapılan açıklamada sadece sorun kabul edilmiş değil. Bunun yanı sıra hem para iadesi yapılacağı hem de hediye kartlarının gönderimi yapılacağı belirtildi. E-ticaret devinin yeni bir skandalının daha ortaya çıkmasından sonra sistem değişikliğe gidilip gidilmeyeceği ise merak konusu.

Cevap bırakın