Amazon’dan Mobil Teknolojiler İçin Önemli Hamle!

Ortaya çıkan sızıntılara göre Amazon, mobil  odaklı bir servis kuruyor. Kullanıcıların kullanmaktan zevk alacağı yazılımlar geliştirecek.

Dünyanın en önemli şirketlerinden  biri haline gelen Amazon, yakın zamanda e-ticaret platformuyla Türkiye’de de aktif olarak rol almaya başlayacak. Ünlü şirket bir yandan da farklı kategoriler için hamle geliştirmekten de geri kalmıyor. Mobil teknolojiler için yeni bir çalışma sergileyen Amazon, eğlence odaklı yazılımlar sunabilir.

Amazon Fuse ticari hakları için kısa bir süre önce başvuru yapan Amazon, eğlence hizmetleri, sesli ve görüntülü içerikler, mobil ve internet ağını kullanan iletim odaklı bir servis ile karşımıza çıkacak. Fuse hamlesinin henüz isim olarak ortaya çıkarıldığını fakat hakkında çok da fazla bir bilginin bulunmadığını da belirtelim.

Fuse projesi ile birlikte Amazon’un mobil operatörlerle anlaşma yaptığı iddiaları da söz konusu. Bu iddialar Amazon’un ne kadar büyük çaplı bir hamle sergilediğini gösteriyor. Önümüzdeki süreçte bu doğrultuda önemli hareketlilikler yaşanacak gibi gözüküyor.

Yapılan ticari marka başvurularının ardından artık Amazon’un projesinde çok önemli bir aşama kaydettiğini, yakında projeleri hakkında pek çok detayı paylaşacağını söyleyebiliriz. Bu zamana kadar gördüklerimizden yola çıkarak ünlü şirketten oldukça iddialı bir teknoloji bekliyoruz.