Android Cihazlarda Kilit Kodunu Sıfırlama Yöntemini Anlatıyoruz

Android akıllı telefonlar için kilit kodunu sıfırlamanız mümkün. Aşağıdaki adımları inceleyerek sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz.

Bildiğiniz gibi Android işletim sistemine sahip cihazlarda özel kilid kodları bulunuyor. Telefon eğer bu kilit kodlar ile açılıyorsa fakat kilit ekranının giriş bilgilerini unuttuysanız aslında Gmail aracılığı ile hesabınızı açmanız mümkün oluyor. Ancak eğer telefonunuza senkronize ettiğiniz Gmail hesabının bilgilerini hatırlamıyorsanız o halde maalesef işiniz çok daha zor. O halde aşağıdaki yöntemi deneyebilirsiniz.

Hard Reset İle Android Cihaz Sıfırlamak Nasıl Yapılır?

Hard Reset yöntemini kullanarak telefonunuzun kilit kodunu sıfırlayıp böylece tekrar çalışmasını sağlayabilirsiniz. Fakat şunu ifade edelim bu yöntemi kullandığınızda cihazınızdaki dosyalar, rehberiniz silinebilir.

İlk olarak telefonumuzu kapatalım ve ardından Ses Açma + Home Tuşu + Güç Tuşuna telefon açılıncaya kadar basılı tutalım.

Bir süre sonra Recovery Mode açılacaktır. Bu menüde ses açma kapama tuşlarını kullanarak hareket edeceksiniz. Çünkü dokunmatık recovery mode ekranında çalışmaz.

wipe data/factory reset yazısının üzerine gelin ve cihazınızın güç tuşuna bir kez basın.

Karşınıza çıkan seçeneklerden yes delete all user data seçeneğinin üzerine gelip güç tuşuna basın. (Bu işlem cihazınızın tüm dosyalarını, kimlik bilgilerini siler)

Şimdi biraz bekledikten sonra telefonunuzun sıfırlama işlemi gerçekleşmiş olacak.

Bu Tür Bir Durumun Tekrarlanmaması İçin:

Cihazınıza entegre edeceğiniz Gmail hesap bilgilerinizi unutmamanız gerekiyor. Kilit ekranını açamadığınızda Gmail hesabınız ile bunun üstesinden gelebiliyorsunuz fakat Gmail bilgilerinizi de unutunca haliyle telefonunuzu yukarıdaki anlattığımız yöntemi kullanarak fabrika ayarlarına döndürmek zorunda kalıyorsunuz.

Cevap bırakın