Android Uygulamayı Chrome ile Masaüstünde Çalıştırma Yöntemi

Bu içeriğimizde Android uygulamaları masaüstü bir bilgisayarda Chrome aracılığıyla nasıl çalıştırabileceğiniz ile ilgili olarak bilgiler vermekteyiz.

Akıllı telefonunuzda yer alan uygulamaları bilgisayarınız üzerinde de çalıştırabileceğinizi biliyor muydunuz? Bu noktada Chrome aracılığıyla ARC Welder isimli uygulamaları kullanarak Android uygulamalarını masaüstü cihazınızda çalıştırabilirsiniz.

Öncelikle işleme başlayabilmek için Google Chrome internet tarayıcısına sahip olmanız gerektiğini belirtelim. Chrome internet tarayıcısını açınız ve ARC Welder uygulamasının Google Chrome market sayfasına giriniz.  ARC Welder eklentisini tarayıcınıza dahil ediniz ve aktif hale getiriniz.

Eğer Chrome’un uygulama başlatma butonu, başlat çubuğunda yer almaktaysa ARC Welder’a direkt olarak tıklayarak uygulamayı açabileceğiniz gibi , adres çubuğunun sol altında yer alan uygulamalar butonuna basıp oradan da ARC Welder’i bulup tıklayarak da açabilirsiniz.

ARC Welder uygulamasını açmanızın ardından çıkan pencerede Choose butonuna basınız ve uygulamayı aktif olarak çalıştırabilmek için talep ettiği klasörü belirleyiniz. Klasör seçiminizi uyguladıktan sonra Tamam butonuna tıklayarak devam ediniz.

ARC Welder uygulaması, yalnızca APK dosyası bulunan Android uygulamalarını açabilmekte olup bu nedenle açmak istediğiniz bir uygulamanın APK dosyasını bulup bilgisayarınıza kaydetmeniz gerekmekte. Ardından bilgisayarınıza göndererek APK dosyasını elde ettikten sonra uygulama içerisinde Add Your APK butonuna tıklamanız ve akabinde APK dosyasını bulup seçerek AÇ butonuna tıklamanız gerekmektedir.

Daha sonraki ekranda bazı seçenekler bulunmaktadır. Örneğin ekranın dikey mi , yatay mı açılmasını istediğinizi seçebilirsiniz. Bu gibi opsiyonları kendinize göre tercih ettikten sonra uygulamayı çalıştırabilmek için Launch App butonuna tıklamanız kafi gelecektir. Eğer işlemleri uygularken takıldıysanız aşağıdaki yorum bölümünden destek isteyebilirsiniz.

Cevap bırakın