Apple’dan Heyecanlandıran Yeni Bir Patent Daha

Sıklıkla patent alan firmalardan biri olan Apple, şu sıralar patent alımını daha da sıklaştırdı. Bu kez de OLED ekranın klavye olarak kullanılabileceği bir teknoloji hususunda patent aldı.

Apple, OLED ekranlı klavyesi bulunan bir MacBook üretme hedefinde. Daha önce de MacBook cihazının klavye kısmında ince bir OLED ekran kullanılmıştı. İşte o ekran bir prototip niteliğindeymiş. Şimdi Apple tamamen OLED ekranlı bir klavye üretme niyetinde.

Sızdırılan Apple patent dosyası ‘Geliştirilmiş Çift Ekranlı Ekipman’ ismini taşımakta ve temel fonksiyonu fiziki çizim tabletlerine duyulan zorunluluğu kaldırıyor olması. Bu ürün sayesinde grafik işlerinizde harici bir çizim tableti bulundurmanız gerekmeyecek. Bu özellik sayesinde Apple, MacBook’ların grafik işlerinde daha tercih edilebilir olmasını sağlayacak.

Böyle bir tasarım, ekranlar arası etkileşimin ve açık havada ortaya konulacak görüntünün çok iyi olmasını engelliyor gibi gözüküyor. Fakat Apple, açık havada yeni ekranının sorunsuz olarak gözükebilmesi ve çift ekranın dezavantajlarının kaldırılabilmesi için de çalışmalar sergiliyor. Apple’ın bu teknoloji üzerindeki çalışmaları sonuç verdiği taktirde ortaya çok güzel bir ürün çıkacak.