Artık Messenger Gelen Kutusunda Bile Videolu Reklam Göreceksiniz!

Facebook Messenger uygulamasında kullanıcıların tepkisini çekecek yeni bir özellik  aktif oluyor. Artık gelen kutusu üzerinde otomatik başlatılan videolu reklamlar göreceksiniz.

Facebook her ne kadar son zamanlarda gençler tarafından pek ilgi gösterilmeyen bir platform olsada hala dünyanın en çok kullanılan sosyal medya devlerinden biri. Facebook üzerinde çok sayıda reklam yerleşimi bulunmasına karşın şirket, elde ettiği geliri yeterli bulmayarak şimdi de Messenger için bir adım atıyor.

Facebook Messenger gelen kutusu üzerinde reklam yerleşimi yapacak olan Facebook ekibi, otomatik oynatılan videolu reklamlar sunacak. Stefanos Loukakos, söz konusu yeni reklam biriminin kullanıcıları rahatsız etmeyecek şekilde entegre edildiğini, bu sebeple herhangi bir zarar oluşturmayacaklarını ifade etti. Videoların kullanıcı deneyimine kötü bir etki etmeyeceği savunuldu.

Facebook, kendi içerisinde Facebook Messenger olarak da ayrılıyor. Messenger uygulaması yalnızca mesajlaşma ağırlıklı bir uygulama ve Facebook uygulamasından temel farklılığı da bu. Bu sebeple bu uygulamada reklam olmasını garipsiyor olabilirsiniz ve haklısınız da.

Netice itibariyle günümüzde WhatsApp ve türevleri kişisel mesajlaşma uygulamalarında banner bile bulunmuyor. Ancak Messenger’da videolu reklamların sunulacak olması ya yeni bir devri başlatacak yani diğer uygulamalar da buna ayak uyduracak, ya da Messenger’ın kullanım oranının çok fazla düşmesine neden olacak. Gelişmeleri merakla bekliyoruz.