Facebook’ta Video Öncesi Reklamlar Çok Yaygınlaşacak

Facebook’ta video öncesi reklam paylaşımları çok yaygın bir hale gelecek.  Watch sekmesinde ve önerilen videolar kısımlarında video öncesi reklamlar yoğunluklu olarak gösterilecek.

Haber Kaynağı alanında bulunan videoların ortasında ve önünde reklam göstermek Facebook ekibi tarafından pek benimsenen bir olay değildi ve bu konuda YouTube’a nazaran ciddi farklılıklar göze çarpıyordu. Fakat elimize ulaşan yeni gelişmelere göre video öncesi reklamlar artık çok daha yaygın bir hale gelecek.

Artık hem Facebook Watch hem de  kullanıcıların video izlemek için girdiği alanlarda video öncesinde reklamlar yayımlanacak. Bu reklamlar 6 saniye uzunluğunda olacak fakat bu süre zamanla arttırılacak. Yine de kullanıcılar reklamın tamamını izlemek zorunda bırakılmayacaklar. Facebook ekibi, reklamları sunduktan sonra geri dönüşe göre bir plan belirleyecek.

Facebook’ta videolar eskisine göre çok daha yaygın bir hale gelecek. Özellikle video izlemeyi seven kullanıcılar otomatik olarak saptanarak onlara daha fazla video gösterilecek. Bu saptama işlemi için de maalesef kullanıcının Facebook üzerinde yaptıkları göz önüne alınacak yani birnevi izlenecek. Eğer video izlemeye eğilimli bir kullanıcı ise ona çok daha fazla video koyulacak.

Cevap bırakın