Facebook Uygulama Görünürlük ve Gizlilik Ayarları

Facebook’ta uygulamalarınız ile ilgili nasıl gizlilik ayarları yapabileceğinizi anlatıyoruz.

Günümüzün en çok kullanılan sosyal medya sitesi Facebook’ta entegreli olarak kullandığınız uygulamaların gizlilik ayarlarını yapmanız oldukça önemli. Uygulamaların ve oyunların gizlilik ayarlarını düzenlemek için aşağıdaki adımları takip edin;

  1. Facebook ana sayfasının sağ üst köşesinde bulunan aşağıya dönük üçgen işaretine bir kez tıklayın ve Ayarlar alanına girin
  2. Solda yer alan menüden Uygulamalar yazısını bulup tıklayın
  3. Hangi uygulamayı düzenlemek istiyorsanız üzerine tıklayın
  4. Uygulamanın gizlilik ayarlarından kendinize göre ayarlayıp kaydedip çıkın. Örneğin uygulama görünürlüğü ve hedef kitlesi ayarından kimlerin görebileceğini ayarlayabilirsiniz.

Entegrasyonu Kapatmak

Eğer Facebook ile entegreli herhangi bir uygulama veya oyun kullanmak istemiyorsanız bu özelliği komple kapatabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları takip edin.

  1. Yine yukarıda anlattığımız uygulamalar alanına gireceksiniz. Bunun için sağ üstte bulunan aşağıya dönük üçgen işaretine tıklayın ve Ayarlar alanına girip açılan bölümden sol menüdeki kısımdan Uygulamalar alanına tıklayarak ilgili bölüme ulaşın.
  2. Uygulamalar, internet siteleri ve eklentiler alanından Düzenle butonuna tıklayın.
  3. Platformu Devre Dışı Bırak butonuna bir kez tıklayın.

Bu şekilde artık Facebook’a herhangi bir uygulama veya oyun bağlayamayacaksınız. Eğer özelliği tekrar aktif hale getirmek istiyorsanız yine aynı bölümü kullanabilirsiniz.

Cevap bırakın