Facebook Sayfasında Bir Kişiyi Yönetici Yapma Yöntemi

Facebook sayfanızda birini nasıl yönetici yapabileceğinizi detaylı bir şekilde açıklıyoruz. 

Facebook’ta sahip olduğunuz bir sayfaya isterseniz başka görevliler de ekleyebiliyorsunuz. Tabii bunun için ekleyeceğiniz kişinin de bir Facebook hesabının olması gerekiyor.

İşleme başlamak için ilk olarak Facebook sayfanıza girin. Ardından sağ üst köşede bulunan sayfanızın Ayarlar bölümüne girin. Ayarlar bölümünden de sol menüde bulunan Sayfa Görevleri yazısının üzerine tıklayın.

Orta kısımda yeni bir sayfa görevi ver yazısı göreceksiniz. Oraya görevlendirmek istediğiniz kişinin ismini yazın ve üzerine tıklayın. Ardından kişinin sayfanızda hangi rütbeden olmasını istediğinizi seçin. Örneğin sayfanın tüm yetkilerine sahip olmasını istiyorsanız Yönetici olarak seçin. Ardından da Ekle yazısına tıklayın.

Bu işlemin ardından artık o kişi sayfanızda görevli olacak ve hemen alt kısımda sizinle beraber listelenecek.  Eğer birini yönetici olarak atamayı düşünüyorsanız bizim size tavsiyemiz güvendiğiniz bir kişiyi seçin. Çünkü isterse tüm sayfayı bile sizin onayınız olmadan silebilir ve dilediği değişiklikleri yapabilir. Yeni bir içeriğimizde daha görüşmek üzere…

Cevap bırakın