ASRock AMD Ekran Kartlarını Satacak

Ünlü anakart üreticilerinden ASRock, kritik bir karar alarak ekran kartı pazarına dahil olmaya karar verdi. Artık ASRock şirketi de grafik kartı satmaya başlıyor.

Bilgisayar donanımlarına günümüzde çok büyük bir ilgi gösteriliyor. Özellikle grafik kartları çok pahalı ve popülerler. Bunun altında yatan sebep hem oyuncular hem kripto para madencileri tarafından çok ilgi alması. İşte ASRock, bu ilgiden pay alabilmek amacıyla grafik kartı tedarik etme aşamasına girişiyor.

Ünlü teknoloji şirketi bundan sonra ekran kartı pazarında yerini alacak. Asıl dikkat çekici olan şey ise AMD grafik kartlarını üretmesi. NVIDIA, oyuncular tarafından daha çok tercih edilsede AMD grafik kartlarının fiyatları genellikle daha makul seviyelerde oluyor. ASRock markası da şu an özellikle anakart kategorisinde çok başarılı ilerliyor ve fiyat performans hususunda ödün vermiyor. Bu doğrultuda AMD ile iyi işler ortaya çıkartacağı konuşuluyor.

Elbette şimdi bir diğer merak konusu ASRock soğutma çözümlemeleri olacak. AMD grafik kartları NVIDIA kartlarına göre biraz daha çok ısınıyor bunu biliyoruz. O halde ASRock’un işi biraz daha zor olacak. Rakiplerinin kendilerine özel sessiz, patentli fanları ve soğutma tasarımları var. ASRock bunları kullanmadan kendi başına yeni bir şeyler bulmak, etkili bir soğutma çözümü ortaya koymak zorunda.  Bakalım ilerleyen süreçte neler olacak?