Assassin’s Creed Odyssey Devasa Haritasıyla Dikkat Çekiyor

Asasssin’s Creed serisinin heyecanla beklenen yeni oyunu Assassin’s Creed Odyssey’in haritası ortaya çıktı. Oyun devasa haritasıyla dikkat çekecek. 

Asassin’s Creed Oyssey oyunu ile ilgili sıcak gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Dünyanın en sevilen serilerinden biri olan Assassin’s Creed, yeni bir oyunla daha hayat buluyor. Assassin’s Creed Odyssey isimli yeni oyunun bu kez de devasa haritası ortaya çıktı.

Assassin’s Creed Odyssey oyunu beklenenden de büyük bir haritaya sahip olacak. Haritanın büyük çoğunluğunun su olması ise ayrıca dikkat çekiyor. İşte Assassin’s Creed Odyssey oyunu için yayınlanan harita şu şekilde:

Assassin’s Creed Odyssey oyununda yer alacak olan harita her ne kadar çok büyük olsada oyundaki kara metrekare oranı Assassin’s Creed Origins oyununa oranla biraz düşük. Ancak bu bir dezavantaj değil. Çünkü Odyssey uçsuz bucaksız sulara sahip, deniz savaşlarının yoğun olduğu bir oyun olacak. Oyunda keşfedilmeyi bekleyen uçsuz bucaksız denizler yer alacak. Su altına dalış yapabilecek ve hatta su altında hazine avına çıkabileceksiniz. Denizlerde geminiz ile savaşlara katılabilecek, düşman gemilerine karşı zafer kovalayacaksınız.

Oyunda yer alacak olan yerlerin listesi şu şekilde:

 1. Makedonia
 2. Malis
 3. Phokis
 4. Lokris
 5. Boeotia
 6. Megaris
 7. Attika
 8. Korinthia
 9. Achaia
 10. Elis
 11. Arkadia
 12. Argolis
 13. Messenia
 14. Lakonia
 15. Kythera
 16. Island Thera
 17. Messara
 18. Pephka
 19. Anaphi
 20. Nisyros
 21. Kos
 22. Melos
 23. Hydrea
 24. Paros
 25. Naxos
 26. Mykonos
 27. Delos
 28. Seriphos
 29. Keos
 30. Samos
 31. Andros
 32. Chios
 33. Lesbos
 34. Lemnos
 35. Skyros
 36. Euboea
 37. Kephallonia

Oyunda tam 37 yer bulunacak olması oyuncular için keşif yapacak olan farklı kültür sayısını da arttıracak.