ASUS Zenfone 5Z İçin Android Güncellemesi Çıktı

Ünlü teknoloji şirketlerinden ASUS, Zenfone 5Z için Android yazılım güncellemesi paylaştı. Böylece jest navigasyon özelliği de telefon için aktif oldu. 

Akıllı telefon kategorisi günümüzde son derece zengin. Pek çok marka akıllı telefon kategorisine giriyor. ASUS şirketi de bunlardan biriydi. Bir süredir telefonlar üreten ve pazarda kendisine önemli bir yer bulmaya başlayan ASUS, telefonları için güncellemeler de yayınlayarak yazılımsal olarak güncel kalmasını sağlıyor.

ASUS, sevilen telefon modellerinden Zenfone 5Z için de bir güncelleme paylaştı. Söz konusu Android güncellemesi cihaza yeni özellikler ekliyor ve daha güvenli bir hale geliyor. Android Pie işletim sisteminin yeni özelliklerinden biri olan ekran jet navigasyon özelliği, Zenfone 5Z telefonu için geldi. Güncelleme ekran jet navigasyon özelliğini ASUS Zenfone 5Z modeli için kullanılabilir bir hale geliyor.

Zenfone 5Z kullanıcıları güncellemeden sonra artık telefonu daha pratik bir şekilde kullanmaya başlayacak. Telefonu kullanırken hangi kısımda olursanız olun parmağınızı alt kısımdan yukarıya doğru hızlıca kaydırmanız yeterli. Böylece telefon anında ana ekrana dönecek. Aynı zamanda son uygulamalar ekranına girebilmek için ekranın sol veya sağından hızlıca kaydırabilirler. Böylece son uygulamalar ekranına en hızlı şekilde ulaşmış olursunuz.

Söz konusu güncellemenin yapı numarası 80.30.96.71 olup mobil bağlantıda iyileştirmeler içeriyor. Güncellemeyle beraber telefon güvenlik konusunda da daha iyi bir seviyeye geliyor. Güncelleme kademeli olarak dağıtılmakta olup sizin telefonunuza da kısa bir sürede ulaşabilir. Manuel kontrol için Ayarlar ekranını kullanabilirsiniz.