Bir Aydan Fazla Süre Açılmayan İletiler İçin Google’dan Yeni Önlem

Google Inbox servisinde bulunan bültenlerden biri aydan fazla açmadıklarınızı farklı bir alanda göreceksiniz. Uygulamanın üst kısmında toplanacak olan bu bildirimler aynı zamanda abonelikten ayrılmanızı da kolaylaştıracak. İşte detaylar…

Popüler teknoloji şirketlerinden Google’ın sunduğu bülten hizmetlerinden Google Inbox, yeni güncelleme ile rahatsız edici iletilere son vermeyi amaçlıyor. Söz konusu güncelleme sayesinde bir aydan fazla süredir açılmayan iletilerin önüne geçebiliyorsunuz.

Yeni güncellemeyle hiç görüntülemediğiniz yaklaşık bir aydan fazla süredir ileti kutunuzda açılmayı bekleyen bültenler uygulamanın üst kısmında bir kutucukta belirtiliyor ve söz konusu kutucuğun altnıda iletiyi gönderenin alıcı listesinden çıkarılabilmeniz için bir abonelekten çıkma özelliği sulunuyor. Eğer abonelikten çıkmak istiyorsanız iletinin altındaki Unsubscribe butonuna tıklıyorsunuz veya No Thanks’a tıklayarak aboneliğe devam ediyorsunuz.

İşte yayımlanan örnek görüntü şu şekilde:

Abonelikten çıkma işlemini yalnızca tanıtım maillerinde yapabilmeniz mümkün. Yani gerçek kişileri kapsamıyor. Yine de önümüzdeki süreçte bu konuda da bir güncelleme yapılabilir.

Söz konusu özellik Android cihazlar için aktif hale getirildi.  Güncellemeleri kontrol ederek deneyebilirsiniz.

Cevap bırakın