BMW Yeni iX3 İle Amacı Doğrultusunda Önemli Bir Temel Atacak

Otomobil dünyasının en büyük markalarından BMW, iX3 elektrikli SUV modeli ile iddialı geliyor. Modelin ortaya çıkan yeni ızgara tasarımında farklılıklar yapılması dikkat çekiyor. 

BMW, elektrikli araç kategorisini oldukça önemsiyor ve 2025 yılına kadar en az 5 elektrikli otomobil modeli üretmeyi düşünüyor. Elektrikli otomobilini ilk kez 2013 yılında piyasaya süren BMW, ardından bu konuda derin bir sessizliğe gömülmüştü. Bu sessizlik 2020 yılında piyasaya sürülmesi beklenen yeni iX3 otomobili ile son buluyor.

iX3 modeli, BMW’nin ilk elektrikli SUV modeli olacak ve 2025 hedefinde temel olma görevini taşıyacak.  Modelin özellikleri şu an için belli değil ve 2020 yılından önce piyasaya sürülmesi beklenmiyor. Fakat BMW tarafından paylaşılan bir medya dosyası sayesinde ürünün ızgara tasarımının nasıl olacağı öğrenildi. BMW iX3 modelinde o bilindik ızgara tasarımında biraz değişiklik yapıyor.

Yeni tasarım görüldüğü üzere şekil itibariyle biraz daha farklı. BMW’nin bundan sonraki elektrikli araçlarında da bu ızgara tasarımını benimseyeceği iddia ediliyor.

25 Nisan’da tanıtılabililr

BMW, yeni iX3 modeli hakkında ilk detaylı bilgileri 25 Nisan’da düzenlenecek olan Auto China 2018’de duyurabilir. Kısa bir süre sonra BMW iX3 ile ilgili olarak tüm merak edilenler açığa çıkacaktır. Gelişmeleri takip etmeyi sürdüreceğiz.