Chrome’da Dil Değişikliği Yapma Yöntemleri

Günümüzün en popüler internet tarayıcılarından biri olan Google Chrome’da dil değişikliği nasıl gerçekleştirilir? Yeni içeriğimizde bu hususa değiniyoruz.


İnternet tarayıcıları günümüzde yaygın olarak kullanılıyor. Google Chrome bunlar arasında en popüler olan tarayıcılardan biri. 100’ün üzerinde dili destekleyen tarayıcı, bu diller arasında tercih yapabilmeniz için imkan da tanımakta.


Chrome üzerinde dil değişikliği yapabilmek için ilk olarak Chrome’un sağ üst kısmındaki üç nokta simgeli menüye tıklayın. Menü penceresinden Ayarlar alanını açın. Çıkan bölümde Gelişmiş simgesine tıklayın ve Dilleri seçin. Diller içerisinden Dil yazısının üzerine tıklayıp Dil Ekle yazısının seçimini yapın ve çıkan pencereden Chrome üzerinde kullanmak istediğiniz dili seçip Ekle butonuna tıklayarak işleminizi gerçekleştirin.
Seçmiş olduğunuz dilin yanında bulunan üç noktalı menüye tıklayıp Chrome’u Bu Dilde Görüntüle seçeneğini aktif hale getirin. Sonrasında Yeniden Başlat butonuna tıklayın.


Bilgisayar yeniden başladığında dil ayarları sayfasını bir kez daha açın ve seçtiğiniz dilin yanındaki üç noktaya tıklayın ve oradan Yukarı Taşı seçeneğine tıklayıp Chrome dilini değiştirin. Aramalarda da dil değişikliği için Ayarlar ekranını açıp Dilleri seçin ve tercih edilen dil seçimi yapıp kaydedin.


Cevap bırakın