Chrome’da Yazı Tipini ve Dili Değiştirmek

Google Chrome tarayıcısında yazı tipini ve dili değiştirmeyi detaylı bir şekilde anlatıyoruz.

Chrome’da yazı tipini, yazı boyutunu ve tarayıcının dilini değiştirebilmektesiniz. Bu ayarları yapabilmek için aşağıdaki adımları takip ediniz.

İlk olarak yazı ayarlarını anlatalım;

Google Chrome’u açın ve sağ  üst köşede bulunan üst üste üç nokta işaretine bir kez tıklayın. Ardından Ayarlar yazısını bulup tıklayın.

Ayarlar alanına girdikten sonra Görünüm kısmının altında bulunan Yazı Tipi Boyutu yazısının üzerine gelin. Orta yazan kısmın üzerine tıklayıp kendi tercihinize göre yazı boyutunu değiştirebilirsiniz.

Yazı tipi boyutunun hemen altında da Yazı Tiplerini Özelleştir kısmı vardır. Bu kısma tıklayın ve yazı tipinizi kendinize göre düzenleyin. Chrome’un varsayılan yazı tipi olan Times New Roman tipini farklı yazı tipleri ile kısım kısım değiştirebilirsiniz. Mesela serif yazı tipini farklı yapıp Times New Roman tipini yine aynı bırakabilirsiniz.

Dil Ayarları

Chrome’da dil ayarı yapmak için de Ayarlar kısmından bu kez en altta bulunan Gelişmiş yazısına tıklayalım. Gelişmiş yazısına tıkladığınızda pek çok ayarı daha gerçekleştirebilmeniz için ek ayarlar gelecektir. O ayarlar arasından Dil bölümünü bulun. Türkçe yazısının üzerine tıklayın ve dili istediğiniz farklı bir dil seçip kaydedin. İşlemlerimiz bu kadar.

Cevap bırakın