Counter-Strike: Global Offensive El Bombaları Hakkında Detaylı Rehber

Son zamanlarda popülerliği iyice artan CS GO hakkında yeni bir rehber yazı hazırladık. Bu yazımızda oyundaki el bombaları ile ilgili detaylı bilgiler vererek özellikle yeni oyunculara yardımcı olacağız.

Dünyanın gelmiş geçmiş en fazla beğenilen oyunlarından biri olan Counter Strike, şu ana kadar kendi içerisinde pek çok farklı oyun ve içerikle karşımıza çıktı. Son olarak Counter Strike: Global Offensive çıkış yapmıştı. Geçtiğimiz günlerde de oyuna Battle Royale özelliği eklenmişti ve ücretsiz hale getirilmişti. Böylece oyuncuların oyuna olan ilgisi daha da fazla artmıştı.

Counter Strike: Global Offensive yani kısa ismiyle CS GO’da el bombaları epey önem arz etmektedir. Bu bombaları olabildiğince iyi kullanarak rakiplerinize zarar verebilirsiniz.

CS GO Flaş Bombası Ne İşe Yarar?

Bu bombanın etkisi mesafeye göre değişkenlik gösterir. Temel işlevi geçici körlük sağlamasıdır. Eğer bir rakibe çok yakın bir mesafeden flaş bombası atarsanız beş saniyeye kadar kör olabilir. Ancak flaş bombasının patladığı kısım rakibin uzağında kalırsa o halde etkisi çok daha düşük olur. Flaş bombaları hem savunurken hem de saldırı aşamasında kullanılabilir ve büyük bir etkisi vardır.

CS GO Patlayıcı Bombası Ne İşe Yarar?

Oyunda 300 Dolar karşılığında alabildiğiniz bu bomba, küçük bir patlama yapar ve en yakınındaki oyunculara büyük bir zarar verir. Bu bomba flaş bombasına mesafeye göre etkisi bakımından epey benzemektedir. Eğer rakibin uzağına düşerse az hasar verir. Ancak tam dibine atarsanız çok iyi bir skor elde edersiniz.

CS GO Sis Bombası Ne İşe Yarar?

Oyundaki bu bomba ise etrafın bir sis bulutuyla kaplanmasını sağlamakta ve böylece gizliliğinizi korumaktadır. Hem keskin nişancı atışlarından korunabilmek hem de rakibi yanıltmak için kullanabileceğiniz sis bombalarının etki süresi yaklaşık 18 saniyedir.

Yanıcı El Bombası ve Molotof Ne İşe Yarar?

Oyunda yanıcı el bombası ve molotof vardır. Yanıcı bomba daha pahalıdır ancak ikisi de aynı hasarı verir ve aynı süre boyunca aktif kalır. Ancak yanıcı bombanın avantajı metal olduğu için kamp kuran düşmanlara duvarlardan sektirerek atabilmeniz. Ancak molotofta böyle bir imkan yok çünkü duvara çarptığı gibi yanıyor.

Yanıltıcı Bomba Ne İşe Yarar?

Daha önceki CS oyunlarında yoktu ancak CS: GO ile birlikte çıkış yapmıştı. 50 Dolarlık epey ucuz bir bomba olup patladığı konumda 15 saniye boyunca silah sesi çıkarır ve 15 saniye sonra bir patlama sesi çıkararak patlar ve yakınında bulunan rakibe -5 hasar verir.