State of Decay Ekibi Mikro Ödeme Sistemi Hakkında Açıklama Yaptı

State of Decay 2’de mikro ödeme sisteminin yer alacağı iddia ediliyordu. Bu iddialar üzerine geliştirici ekip bir açıklama yapma gereği duydu ve açıklamasında mikro ödeme sistemine yer vermeyeceklerini belirtti.

Undead Nicole internet sayfasından duyurulana göre State of Decay 2, mikro ödeme sisteminin yer almadığı temiz bir oyun olacak. Ekstra ganimet kutuları ve para ödeyenleri daha çok yüceltecek ekstra eşyaların oyunda yer almayacağı açıklandı. Açıklama sadece mikro ödeme sistemi ile ilgili de değildi. Aynı zamanda indirilebilir içeriklere de değinildi.

Oyun için özel indirilebilir içerikler de olacak ve bunlar da oyuncularla buluşturulacak. Bu indirilebilir içeriklerin para ile satılacağı fakat cüzzi miktarlarda olup oyunculara ekstra avantaj sağlamayacağı ifade edildi. Oyunun fiyat etiketinin 30 Dolar olması mikro ödeme iddialarının daha da artmasına sebep olmuştu. Çünkü genelde fiyatı ucuz olan iddialı oyunlarda mikro ödeme sistemi kullanılır. Fakat geliştirici bu konuya da özellikle değinerek fiyatının düşük olmasının mikro ödeme sistemiyle alakası olmadığını ifade etti.

Bu doğrultuda State of Decay 2 oyununa olan sempati artacaktır. Oyuncular oyunun çıkmasını adeta dört gözle bekliyor.