Spore İlk Çağ Nasıl Oynanır Oynanış Taktikleri?

Spore oyununun ilk çağ bölümünden kastım henüz su içerisinde bulunduğunuz yani ilk kısmı oynadığınız bölümdür. Bu bölümde yalnızca suda yüzen, beyni bulunmayan ufacık bir canlı olarak oyuna başlarsınız ve bu aşama oyunun ilk etabıdır.

Spore her ne kadar keyifli bir oyun olsada pek çok oyuncu tarafından karışık bulunmaktadır ve Türkçe yaması da bulunmadığı için oyunculara anlaması zor bir oyun gibi gelmektedir ancak aslında sadece Mouse ile yönetebildiğiniz oynanışı kolay olan bir oyundur.  Oyunun ilk aşamasında yapmanız gereken şey Mouse ile ilerlemek istediğiniz bölüme bir kez tıklayıp hareket etmeye başlamak, eğer otçulsanız ot yiyip etçilseniz de et yemektir. Oyunu etçil olarak oynamak daha kolay olup otçul olarak oynamak biraz daha zordur. Çünkü henüz ilk aşamada olduğunuz ve otçul sınıfı besin sınıfının en altında bulunduğu için etçillerin hedefi haline geliyorsunuz ve aynı zamanda etçilleri yok edemiyorsunuz.

Eğer oyunu otçul olarak oynuyorsanız çevrede bulunan otları yiyerek beslenebilirsiniz ve etçil gördüğünüzde hemen oradan uzaklaşabilirsiniz. Tabii hemen uzaklaşabilmek için item almanız gerekiyor yani canlınıza evrim atlatmanız gerekiyor. Bunun için de çiftleşme yapıp başkalaşmanız lazım.

Oyunda Evrim Döngüsü Nasıl İşliyor?

Oyunda evrim geçirebilmeniz için çiftleşmeniz gerekli. Bunun için oyunda orta kısımda aşağıda yer alan çiftleşme butonuna bir kez tıklayın. Ardından kalp simgelerinin belirdiği dalga yönüne doğru gidin. Eşinizi bulduğunuzda karşınıza evrimleşme ekranı gelecek. Bu ekrandan karakterinizi hızlandırabilir, ağız yapısını güçlendirebilir, diken ve zehir ekleyebilir ve bunun gibi şeyler yapabilirsiniz. Ancak bunları alabilmek için karakterinizin belli bir DNA puanına ulaşmış olması gerekiyor. Oyunda DNA’yı bir şeyler yiyerek elde ediyorsunuz.

Önemli Gelişim Taktiği

Spore oyununun ilk aşamasında size verebileceğim en etkili taktik eğer otçulsanız hızlı kaçan, etçilseniz de çok güçlü bir canlı olmanız ve buna göre item almanız. Mesela otçul iseniz hız veren ve zehir saçan itemler almanız çok iyi olacaktır. Bu etçillere karşı kolay lokma olmamanızı sağlayacak. Eğer bir etçilseniz aşırı hızlı olmanıza gerek yok. Zaten saldıracağınız canlılar da çok hızlı olmayacağından hedefinizi çabuk bir şekilde ele geçirebileceksiniz. Etçil iseniz özellikle diken ve zehirleme taktiği çok işinize yarar.

Cevap bırakın