Cyberpunk 2077 FPS Artırma Yöntemleri

Cyberpunk 2077 oyununda daha iyi bir performans elde etmek, daha akıcı bir deneyim yaşamak isteyenler için rehber içerik hazırladık. İşte Cyberpunk 2077 FPS artırma hususuna ilişkin detaylar…

Açık dünya temalı oyunlar geliştirmek kuşkusuz ki son derece zordur ve CD Projekt RED, Cyberpunk 2077 oyunu için bu kapsamda epey uzun süre çalışmalar sergilemişti. Buna rağmen oyun ilk piyasaya sürüldüğünde önemli hatalarla çıktı. Bu hataların çoğu açık dünya evrenindeki sıkıntılardan kaynaklanıyordu.

Cyberpunk 2077 hem bir açık dünya oyunu olduğundan hem de yüksek bütçeli bir oyun olduğundan sistemleri epey zorlayacak türden biri oyun olup bazı teknik sıkıntıları da bulununca oyuncular için bu oyunu oynamak adeta bir çile haline dönüşebiliyor. Ancak doğru uygulanabilecek FPS artırma yöntemleri ile oyunda bulunan hataları muinimize etmek ve daha akıcı bir performans elde etmek mümkün oluyor.

Öncelikle eğer grafik kartınız NVIDIA ise mutlaka Nvidia sürücüsünü yüklediğinizden emin olun, Game Ready sürücüsünün güncel versiyonunu kullanmaya özel gösterin.

Bu arada oyunun sistem gereksinimleri şu şekilde olup eğer böyle bir sisteminiz yoksa FPS artırma işlemlerinden bir sonuç almanız da son derece güçtür :

  • – İşletim Sistemi: Windows 7 ya da 10
  • – İşlemci: Intel Core i5-3570K veya AMD FX-8310
  • – Bellek: 8 GB RAM
  • – Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 780 ya da AMD Radeon RX 470
  • – DirectX: Sürüm 12
  • – Depolama: 70GB kullanılabilir alan

Öncelikle oyun her ne kadar Windows 7 veya Windows 10 olarak belirtsede bir Window 10 işletim sistemi ile oynamanızı öneriyoruz. Özellikle Windows  ve 8.1 sürümleriyle bu oyunu oynamak yerine Windows 10 yükseltmesi yapıp oynamak daha mantıklı olacaktır.

Cyberpunk 2077’den yüksek FPS almak istiyorsanız sisteminizin gücüne göre grafik ayarlarını test etmenizi öneririz. Genel itibariyle ayarları normal seviyelere çekmeniz ve ekran çözünürlüğünü çok yükseltmemeniz isabetli olacaktır. Bu aşamada kendiniz deneme yanılma yöntemini uygulayarak ihtiyaç duyduğunuz FPS oranına gelene kadar devam etmeniz gerekiyor. Hareket bulanıklığı gibi efektleri ise kapalı hale getirmenizi tavsiye ediyoruz. Aynı zamanda gölge ve hacimsel bulut kalitelerini düşürmenizi öneriyoruz. Bunlar grafiğe bariz oranda etki etmesede çok yük bindiriyor. Eğer bu iki ayar konusunda takıntınız yoksa kaliteyi en azından orta seviyeye çekmeniz iyi olacaktır.

Oyunda FPS artışı yaşamak için sisteminizin o anda tamamen oyuna odaklanmasını sağlayabilmek amacıyla arka planda çalışan diğer programları kapalı hale getiriniz ve grafik kartınızın overclock modu varsa aktif ediniz. Kasanızı havalandırma açısından daha iyi olan bir konuma alarak daha az ısınmasını sağlayınız.

Cevap bırakın