Deformers Hayranlarına Kötü Sürpriz

Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen, farklı yapısı ile dikkat çekmeyi başaran Deformers oyunu, çoklu oyunculu online tabanlı yapısı ile Steam’de yerini almıştı. Fakat oyun yakın zamanda kapatılacak.

Günümüzde o kadar fazla oyun piyasaya sürülüyor ki oyuncular adeta seçim yapmakta zorlanıyor. Deformers oyunu da ilk piyasaya sürüldüğünde arena aksiyon oyunları arasında ciddi ölçüde iddialı bir oyundu. Fakat bu oyun hakkında bazı sürpriz gelişmeler yaşandı.

Oyun piyasaya sürüldüğünden itibaren bazı sorunlarla karşılaşan Deformers geliştirici ekibi, son zamanlarda oyuna olan ilginin azlığından yakınıyordu. Oyunu yeterli sayıda kişi oynamıyordu ve bu durum geliştiricinin para da kazanamamasına yol açıyordu. Netice itibariyle bu tarz oyunların sunucu bakımları vardır ve bunları düzenli olarak ödemek gerekir. Deformers da belli bir aşamadan sonra sunucu masraflarını karşılayamamaya başladı. Netice itibariyle geliştirici ekip yaptığı bir açıklamayla artık Deformers sunucularını kapatmak zorunda olduklarını, Batı Avrupa masraflarını karşılayamadıklarını söyledi.

Bu sebeplerden önümüzdeki süreçte artık Deformers oyununu çevrimiçi olarak oynayabilmeniz mümkün olmayacak. Oyun şu an hala satılmaya devam ediyor. Büyük bir olasılıkla tekli oyuncu yanı düşünülerek yayınlanmaya devam etmekte.