Discord Anket Oluşturma Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yazımızda Discord üzerinde anket oluşturmanın nasıl yapılabileceğine yer veriyor, bu hususta bilinmesi gerekenlere değiniyoruz. İşte konuya dair ayrıntılar…

Discord platformu 2015 yılında piyasaya sürülmüş olup, hali hazırda oyuncular arasında popüler bir buluşma yeri konumundadır. Skype’ı dahi geride bırakıp dünya çapında milyonlarca kullanıcıya hizmet etmekte olan platform günümüzde gelişim göstermeye devam etmektedir.

Discord üzerinde kullanıcılar kendi topluluklarını oluşturabilmekte olup, özellikle sosyal medya fenomenleri için oldukça önemli olan bir platformdur. Discord üzerinde anket oluşturma özelliği de bulunmaktadır ve söz konusu özelliğin nasıl kullanıldığına değinecek olursak;

Discord anket oluşturma adımları:

İlk olarak Discord uygulamasını açınız. Ardından anket oluşturmak istediğiniz kanala veyahut sunucuya giriş yapınız.

Mesaj kutusunun sol kısmında bulunmakta olan + ifadesine dokununuz ve ardından Anket Oluştur seçeneğine dokununuz. Sonrasında anket sorusunu ve bunun yanı sıra seçeneklerini girerek devam ediniz.

Anket sürecinin ne kadar olacağını belirleyip Birden Fazla Yanıta İzin Ver seçeneğini kendinize göre ayarlayıp Gönder butonuna tıklayınız.

Böylece gerek iOS gerekse Android üzerinde nasıl Discord anketi oluşturabileceğinize yer verdik. Sormak istediklerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

Cevap bırakın