Discord Bot Ekleme Yöntemi

Discord yazılımında nasıl bot eklenebileceğini anlatıyoruz. İşte konuya ilişkin detaylar…

Pandemi süreci nedeniyle yayın platformlarına olan ilgi epey arttı. Discord platformu da bu ilgiden nasibini alan servisler arasında olup, Discord üzerinde 2021 yılı itibariyle 140 milyondan fazla kullanıcı bulunuyor.

Discord platformunda bot sistemi bulunmakta olup, botlar sayesinde argo konuşan kişileri banlayabiliyor, oyun istatistiklerini görebiliyor ve müzik çalabiliyorsunuz. Yani botlar pek çok sohbet işlevini kolay bir şekilde yerine getiriyor.

Discord üzerinde bot ekleyebilmek için sunucu yönetme iznine sahip olmanız gerektiğini belirtelim .Zaten bu izniniz bulunuyorsa o halde işleme geçebiliriz:

İlk olarak internet tarayıcınızı açıp Discord’a giriş yapınız ve ardından bot eklemek için kaynak siteleri kullanınız. Popüler kaynak siteleri Carbonitex veya top.gg olup bunları kullanabilirsiniz. Ardından eklemek istediğiniz Discord botunu seçtikten sonra Davet Et seçeneğine tıklayın. Eklemek üzere olduğunuz botun sahip olduğu özellikleri gösteren bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Tekrar Davet Et seçeneğine tıklayarak işleminizi sürdürün. Ardından Discord botunun sunucuya dahil edilebilmesi için bir yetkilendirme ekranı açılacak olup, yetkilendirme ekranı içerisinde eklemek istediğiniz sunucuyu seçerek Devam Et ve ardından Yetkilendir seçeneğine tıklayınız. Eklemiş olduğunuz bot sağ üst kısımda gözükecektir.

Müzik botu nasıl eklenir?

Discord müzik botu son derece popüler olup, eğer yeterli yazılım bilginiz varsa kendi müzik botunuzu kendiniz geliştirmenizi tavsiye ederiz. Ancak hali hazırda da kaliteli müzik botları bulunmakta olup, bu noktada yukarıda ifade ettiğimiz Carbonitex veya top.gg sitelerine girerek arama bölümünden müzik botu araması yapmanız gerekmektedir.  Bu platformlardan birine giriş yaptıktan sonra Discord bot listesinden Müzik seçeneğini işaretleyin ve eklemek istediğiniz müzik botunu seçmenizin ardından Davet Et seçeneğine tıklayın. Ardından botun özelliklerinin bulunduğu ekran çıkacak olup tekrar Davet Et seçeneğine tıklayarak devam edin. Daha sonrasında botu eklemek istediğiniz sunucunun seçimini yapın ve Yetkilendir seçeneğine tıklayarak müzik botunuzun sunucunuza gelmesini sağlayın.

Cevap bırakın