Dünyaca Ünlü Oyun The Division’ın Filmi Çıkıyor

Günümüzün en popüler oyunlarından biri olan The Division için özel bir film çıkacak. Üstelik bu filmi yakından tanıdığımız bir yönetmen yönetecek. 

Son zamanlarda video oyunlarının adeta film tadında olduğunu söyleyebiliriz. Bu durum oyuncu kitlesini de ciddi ölçüde arttırıyor. Son zamanlarda sık sık video oyunlarının filmleri çıkıyor. Böylece video oyunlarının film versiyonlarını şu aralar sinema salonlarında görmekteyiz. Geçtiğimiz dönemde ünlü video oyunu serilerinden Tomb Raider ve Deadpool beyaz perdeye gelmişti. Şimdi aynı durum The Division için de geçerli oluyor.

Dünyaca ünlü online oyun The Division’ın film versiyonu çıkacak. Üstelik bu filmi Deadpool 2 filminin çekimlerini daha yeni bitiren David Leitch yönetecek. Filmde dünyaca ünlü Hollywood yıldızlarından Jake Gyllenhaal ve Jessica Chastain yer alacak. The Division oyununda takım mücadelesi oldukça önemliydi. Bundan yola çıkarak filmde de yine takım çalışmasının ön plana çıkacağını söyleyebiliriz. Kuşkusuz bol bol çatışma sahnesi görmeyi umuyoruz çünkü oyunlarında sürekli bir aksiyon içerisindeydik.

Oyunların film versiyonları başarılı mı?

Şu ana kadar piyasaya sürülen oyunların film versiyonlarının kullanıcıyı biraz ittiğini söyleyebiliriz. Bunun başlıca nedeni oyuncuların video oyunlarında benimsedikleri olayları beyaz perdede tekrar, üstelik farklı karakterler ile aynı örgü içerisinde görmek istememeleri.  Bu açıdan düşünürsek en azından oyuncular için başarısızlar. Oyuncuların çoğu video oyunlarının oyun olarak kalması gerektiğini savunarak filminin çıkmasına karşı çıkıyor.