En Fazla Kullanılan Windows 10 Sürümleri

Microsoft’un Windows 10 işletim sistemi sürümlerinin kullanım oranları en durumda? İşte en çok kullanılan Windows sürümü…

Artık 2020 yılını bitirmek üzereyiz ancak Microsoft hala Windows 10 işletim sistemini kullanıyor. Bu aslında kullanıcılar için olumlu bir durum çünkü Microsoft Windows 10 işletim sistemi dahilinde sıklıkla yeni sürüm ve güncellemeler sunmasına karşın her yıl yeni bir işletim sistemi sunarak kafamızı karıştırmıyor. Açıkçası Android işletim sistemi ile karşılaştırıldığı zaman bu konuda çok daha kararlı bir deneyim sunmayı başarıyor. Peki ama Windows 10 sürümlerinin kullanım oranları ne durumda?

AdDuplex kaynağından elde edilen verilere göre Windows 10 sürümleri arasında en fazla kullanılan sürüm Mayıs güncellemesiyle beraber sunulan sürüm olup onu takip eden sürüm ise Kasım 2019 güncellemesi. Yani Windows 10 kullanıcılarının büyük bir kısmı yayınlanan güncellemeleri otomatik olarak uygulamamış. Hatta büyük bir kısmı hala bir yıl kadar önceki versiyonu kullanmakta. Bu durumda kullanıcıların çok yüksek bir bölümü Microsoft’un son sürüm yenilikleri ve değişikliklerini kullanmıyor.

Windows 10 Mayıs güncellemesinin sunduğu sürüm numarası 2004 idi. Söz konusu sürüm numarası önemli bazı değişiklikler sunmuştu. Yine de pek çok kullanıcının hala diğer aylardaki güncellemeleri uygulamayıp 2004 sürümünde kalmayı tercih etmesi oldukça dikkat çekici bir unsur. Bunda belki de Microsoft’un son yayınladığı bazı güncellemelerin hatalar içeriyor olmasının etkisi olabilir. Siz ne düşünüyorsunuz?

Cevap bırakın