Microsoft’un Surface Hakkında İlk Çeyrek Raporu Ortaya Çıktı

Dünyaca ünlü teknoloji şirketlerinden Microsoft, esasen yazılım alanında uzmanlaşmış bir şirket. Fakat diğer alanında uzman teknoloji şirketlerinin de yaptığı gibi farklı pek çok ürün ile de karşımıza çıkıyor. Surface serisi, Microsoft’un temel stratejilerinden biri olarak vücut buluyor. 

Surface serisinin Microsoft tarafından sona erdirileceğine dair iddialar bulunuyordu. Microsoft bu iddiaları yalanlamıştı ve Surface serisine ağırlık koymayı sürdürüyordu. Belli olan yeni Surface gelir raporlarına bakılacak olursa da bu kararının oldukça isabetli olduğunu söyleyebiliriz.

Microsoft Surface ilk çeyrek finansal raporu, önemli bir kâr oranını işaret ediyor. Bilgilere göre Microsoft ilk çeyrekte 7.4 Milyar Dolar gelir elde etti. Bu, geçtiğimiz yıla göre ciddi bir artışı işaret ediyor. Geçen yıl Microsoft Surface satışları daha azdı. Bu yılın ilk çeyreğinde geçen yılın ilk çeyreğine göre yüzde 32 oranında bir gelir artışı var.

Microsoft bu yıl pazara pek çok yeni Surface modeli sunacak. Bu modeller; Surface Studio 2, Surface Pro 5 ve Surface Laptop 2… Microsoft’un bu cihazlarda fiyat performans dengesini iyi oturtması ile birlikte yükselen grafiğini katlayarak devam ettireceğini düşünüyoruz. Bakalım ilerleyen zamanlarda Surface serisinin akıbeti ne şekilde olacak? Gelişmeleri takip etmeyi sürdüreceğiz.