Windows 10 S Kullanıcılara Sunuldu

Microsoft, işletim sistemi teknolojileri içerisinde sürekli bir yükseliş yakalama hedefinde. Bu konuda markanın attığı adımları sürekli olarak geliştirdiğini de biliyoruz. Windows 10 için yayınlanan yeni güncellemeler ve Windows 10 için kullanıma giren yeni sürümlerle beraber giderek büyüyen işletim sistemi, Windows 10 S sürümüyle beraber ise tekrar gündem oldu. Markanın başarılı serilerinden biri olması beklenen Windows 10 S sürümü de sonunda yayınladı. Microsoft tarafından tanıtımı yapılan Surface Laptop modeli için yayınlanan yeni işletim sisteminin şimdi ise tüm kullanıcılara açıldığı belirtiliyor. Peki, kullanıcılar yeni işletim sistemini nasıl edinebilecek?

Windows 10 S Yayına Girdi

Yeni işletim sisteminin kullanılabilmesi için Windows 10 yeterli. Fakat her sürüm içinde destek verilmediğini de belirtelim. Windows 10 Home dışında tüm sürümlerde kullanılabilen yeni seri, eğitim amaçlı kullanılacak işletim sistemlerinden biri olacak. Bunun dışında işletim sisteminin sadece mağaza üzerinden uygulama desteği vermesi de bekleniyor. Yani kullanıcıların Windows 10 S için harici bir uygulama yüklemelerinin önüne geçilmiş olacak.

Windows 10 S

En önemli nokta ise donanım destekleri. Birçok Windows 10 işletim sistemi isteyen donanımda da bu sürümün işe yaradığını göreceğiz. Fakat bunun yanında kullanıcıların belli başlı donanım uyumlarında da sorunlar yaşanabileceği de belirtiliyor. Hatta bunu doğrudan Microsoft bu şekilde açıklamakta. Tüm kullanıcılar için indirmeye açılmış olan sistemin ekstra bir uyum süreci ya da farklılığın olup olmayacağını kullanımlardan sonra görebileceğiz.

Cevap bırakın