Windows 10 Göz Takip Sistemi Ortaya Çıktı

Microsoft işletim sistemi konusunda en başarılı işletim sistemi serisinin Windows 10 olduğu değerlendirilmeye başlandı. Öyle ki Windows 10 firma tarafından artık çok daha başka şekilde değerlendiriliyor. Windows işletim sistemi serilerinin en başarılı versiyonu olarak görülmesi bir yana dursun Windows 10 işletim sisteminin genel olarak güncelleme ve ürün desteği konusunda da daha başarılı sürümler olması gündemde. Daha başarılı bir işletim sistemi oluşturmak için çalışmalarına da devam eden Microsoft son olarak Windows 10 S sürümünü bugün itibariyle kullanıma sundu. Şimdiyse Windows 10 göz takip sistemi ortaya çıktı.

Windows 10 Göz Takip Sistemi Nedir?

Bu kez Microsoft herkes için işletim sistemi konseptiyle beraber yeni bir düzene geçiş yapıyor. Bu yeni düzende de engelli kullanıcıların düşünülmüş durumda. Windows 10 göz takibi sistemi sayesinde durumu standart bir şekilde bilgisayar kullanımına izin vermeyen kullanıcılar düşünülüyor. Engelli kullanıcıların sadece göz takibi yaparak standart bir şekilde Windows 10 kullanımı gerçekleştirmesi mümkün kılınıyor.

Windows 10 Göz Takip

ALS hastaları için özel olarak geliştirildiği belirtilen yeni sistem sayesinde hastalar sadece göz hareketleriyle beraber bilgisayarlarını kullanabilecek. Dosyaları açmak, dosyalarda gezinmek, kopyalama ve daha birçok işlemin Windows 10 göz takibiyle beraber yapılabileceği de açıklandı. Şimdilik sadece beta sürümüyle beraber sunulan yeni göz takibi sürümüyle beraber Windows 10 için önemli bir güncelleme yayınlanacağı da belirtiliyor.

Göz takibi sistemi şimdilik sadece beta sürümüyle beraber kullanımda. Yani sürümün doğrudan kullanıcılara ulaşması biraz zaman alacak gibi duruyor. Fakat yine de teknoloji devinin sistemi kısa süre içerisinde yetiştirmek için sıkı bir çalışma içerisinde olduğu belirtiliyor. Bu çalışmanın sonrasında sistemin net yayın tarihinin açıklanacağı belirtiliyor.

Cevap bırakın