Microsoft’un Ezeli Rakibinden Github Hamlesi Hakkında Açıklama

Microsoft’un ezeli rakibi Linux cephesinden Microsoft’un Github platformunu satın almasıyla ilgili olarak önemli bir açıklama yapıldı. Açıklamada Microsoft’un tebrik edilmesi dikkat çekti. 

Yazılım kategorisinde dünyanın en iyilerinden biri olan Microsoft, özellikle Windows işletim sistemi ile biliniyor. Ancak Microsoft’un uygulama geliştirme tarafında bazı sorunlarının olduğu da bilinmekteydi. Ünlü teknoloji şirketi uygulama desteğini tam anlamıyla sunamamaktaydı. Bu durum elbette önemli bir açıktı ve belki de Microsoft sırf bu yüzden Windows Phone kategorisinde istediği başarıları yakalayamadı. Çünkü mağazası epey boş kalmıştı.

İşte Github platformunun satın alınması Microsoft tarafından çok büyük bir avantaj oldu. Github kategorisinde çok iyi bir platformdu ve bu satın alma sadece Microsoft’un değil daha pek çok teknoloji devinin açıklamalarına neden oldu. Microsoft’un ezeli rakiplerinden Linux cephesinden gelen açıklamada yazılım dünyası için bu satın almanın son derece faydalı olduğu ifade edildi. Bu açıklama kuşkusuz şaşkınlığa neden oldu.

Öte yandan Github platformundaki geliştiricilerden de büyük bir kitle Microsoft’un Github’u satın almasından dolayı son derece memnun. Ancak bazı geliştiriciler de bundan epey rahatsız olduğunu ifade ediyor. Konu ile ilgili gelen eleştirilerden sonra Microsoft yetkililerinden de bir açıklama yapıldı ve açıklamada Github’u değiştirme, işleyen düzeni bozma gibi bir planlarının olmadığı ifade edildi.