Outlook Gece Sürümü Çıkıyor

Outlook, Microsoft’un mail hizmeti olarak yıllardır faaliyetlerine devam ediyor. Microsoft tarafından alınan bir karar neticesinde gece sürümü de çıkacak.

Microsoft ilk kez geçtiğimiz yılın Ekim ayında gece modunu kısa bir süre için aktif hale getirmiş, ardından tekrar kaldırmıştı. Şimdi bir kez daha gece modu üzerinde çalıştığı ve bu kez özelliği kalıcı olarak getirme peşinde olduğu ortaya çıktı. En iyi gece modu deneyimini yaşatabilmek isteyen Microsoft, bu doğrultuda çalışmalarına hız kazandırdı.

Yetkililer tarafından yapılan açıklamada Outlook’un tema renkleri ve kodları üzerinde yoğun çalışmalar yapıldığının, radikal bir tasarım ve gece modunun sunulacağının bilgisi paylaşıldı. Gece modunu hazır hale getirmek üzere oldukları ve  çok yakında kullanıma açacaklarını belirten Microsoft, tam olarak tarih vermedi.

Gece modu özellikle karanlıkta Outlook kullananların gözlerinin rahat etmesini sağlayacak ve olası sağlık problemlerinin önüne geçecek.

400 milyon kullanıcısı bulunuyor

Outlook aslında yıllardır bildiğimiz Hotmail’in devamı. Yaklaşık altı yıldır aktif olarak hizmet gösteren Outlook, şu an 400 milyon kişinin mail hesabını bünyesinde barındırıyor. Outlook servisinin tasarımı ile ilgili geçtiğimiz aylarda büyük bir çalışma yapılmış ve tasarımı neredeyse baştan aşağı yenilenmişti.