Microsoft Flight Simulator 2020 FPS Artırma Yöntemi

Bu içeriğimizde Flight Simulator 2020 oyununda FPS artırmak için uygulamanız gereken adımlardan bahsedeceğiz. İşte konuya ilişkin detaylar…

Flight Simulator oyununun sistem gereksinimleri bir hayli yüksek. Sisteminizin oyunu kaldırmakta zorluk çektiğini düşünüyorsanız bazı değişiklikler uygulamanız gerekebilmekte olup, yapılabilecek en mantıklı hamle Flight Simulator oyununu SSD depolama alanının içerisine taşımaktır.

Sistem gereksinimlerini minimum gereksinimleri karşılıyorsa sisteminizi optimize ederek işe başlayınız. Bunun için işletim sisteminizde Başlat > Oyun Modu Aç aramasını yaparak ulaşacağınız Oyun Modu bölümünü Kapalı hale getirin. Eğer zaten kapalı ise bir hamle yapmayın.  Yine aynı pencere üzerinde sol bölümde yer alan sekmelerde görebileceğiniz Oyun Çubuğu bölümüne girerek Oyun Kliplerini ve Ekran Görüntülerini Kaydedin ve Oyun Çubuğunu Kullanarak Yayınlayın bölümünü kapalı hale getirin. Böylece oyun içinden ekran görüntüleri ve videolar kaydedebilirsiniz ancak sisteminizin daha fazla kasmasına neden olabileceğinden bu fonksiyonu kullanmamanız daha iyi olabilir.

Oyunun kurulu olduğu klasörü açın ve FlightSimulator.exe dosyasını bulup sağ tıklayın. Özellikler kısmına girip Uyumluluk sekmesine gelerek Tam Ekran İyileştirmelerini Devre Dışı Bırak kutucuğunu işaretli hale getirin.

Özellikler penceresi içerisinde alt bölümde yer alan yüksek DPI ayarlarını Değiştir butonuna tıklayarak Yüksek DPI Ölçeklendirme Davranışını Geçersiz Kıl kutucuğunu işaretleyin ve aşağıda yer almakta olan açılır listede uygulama olarak seçili olduğundan emin olun. Bu hamle oyunun herhangi bir hata vermeden direkt olarak kapanmasını da engelleyebilir.

Cevap bırakın