Microsoft Önemli Oyun Stüdyolarıyla Anlaşma Sağladı

Dünyaca ünlü yazılım şirketlerinden Microsoft, bazı oyun stüdyolarıyla anlaşma sağlamayı başardı. Microsoft haberi E3 2018 konferansı esnasında sundu.

Günümüzde oyunlara karşı ilgi daha da fazla arttı. Bu sebeple ünlü teknoloji şirketleri oyun dünyasına karşı kayıtsız kalmıyor. Microsoft da bunlardan biri. Kendisine has oyun konsolu ile bu platformda yer alan şirket, aynı zamanda sık sık yeni oyun stüdyoları bünyesine katmayı ihmal etmiyor. Ortaya çıkan bilgilere göre şimdi de beş oyun stüdyosu ile anlaştı.

Microsoft toplam beş oyun stüdyosunu satın aldığını resmen duyurdu. E3 2018 konferansı esnasında bu duyuruyu gerçekleştiren Microsoft, şirket bünyesindeki oyun sayısını arttırmak adına böyle bir karar alındığını duyurdu. Bu kararla birlikte Microsoft’un yayınladığı oyun sayısı artmış olacak.

Microsoft tarafından E3 2018’de satın alınan oyun stüdyolarının listesi:

  • Ninja Theory
  • Undead Labs
  • Compulsion Games
  • Playground Games
  • The İnitiative

Microsoft’un yukarıdaki listede yer alan stüdyoları satın alması aslında sürpriz olmadı. Çünkü zaten çoğuyla uzun zamandır iş birliği içerisindeydi.

E3 2018 nefes kesiyor

E3 2018 dün gece dev şirketlerin gerçekleştirdiği konferanslar ile resmen başladı. Pek çok birbirinden güzel yeni oyun duyuruldu. Etkinlikler 14 Haziran gecesine kadar devam edecek.