En Güçlü iOS Cihazlar Listesi!

iOS işletim sistemi şu an dünya üzerindeki en popüler yazılımlardan biri. Bilindiği üzere iOS işletim sistemlerini günümüzde yalnızca geliştiricisi Apple kullanmakta. Bu noktada Android işletim sisteminden epey ayrılmakta.

AnTuTu bilindiği üzere mobil dünyada performans ölçüm araçları hususunda en ünlü platformlardan biri. iOS cihazlar hususunda bir araştırma yaptı ve en güçlü iOS cihazlara dair yeni güncel bir liste yayınladı. Buna göre biz de size en güçlü iOS cihazlar listesini taktim ediyoruz.

Listenin ilk sırasında 2018 yılında piyasaya sürülen iPad Pro modeli yer alıyor. iPad Pro için uygun görülen puan 562.279 olup kendisiyle aynı işlemciye sahip olan ve biraz daha büyük ekranı bulunan iPad Pro ise 553.258 puan alıyor. Böylece daha ufak ekrana (11 inç) sahip olan iPad Pro en performanslı iOS cihaz olarak öne çıkıyor. İki tabletin de aslında birbirlerine hemen hemen eşit özelliklere sahip olduğunu belirtmek gerekiyor. Tabletlerde 7nm Apple A12X Bionic işlemci bulunuyor ve yanlarında 4 çekirdekli Apple GPU yer alıyor.

Listenin üçüncü sırasında bulunan cihaz ise iPhone XS. Aldığı toplam puan ise 361035 olup, iPhone telefonlarla iPad Pro cihazları arasında çok büyük bir performans farkı olduğunu söylemek mümkün. Hatta bunu daha eski iPad Pro modellerin de yeni pek çok iPhone modelini geride bırakmasından anlayabiliyoruz.

iPhone X kaçınçı sırada?

iPhone X modeli listede kendisine ancak sekizinci sırada yer bulabiliyor. Dokuzuncu sırada ise iPhone 8 Plus modeli yer alıyor. iPhone X’in puanı 253067.